Nawigacja

  • UDZIAŁ UCZNIÓW Z KL. VB ORAZ VC W ŚWIĄTECZNYCH ZAJĘCIACH WARSZTATOWYCH Z LEŚNIKIEM

    2 grudnia uczniowie klas V B i V C  pod opieką wychowawców p. Sołowczuk –Fiszer, p. Lucyny Zalewskiej oraz pedagoga p. Agnieszki Garuli, uczestniczyli w wycieczce do Nadleśnictwa Żmigród.

    Na wstępie pani prowadząca zajęcia poprzez bajkę edukacyjną przybliżyła uczniom warunki życia leśnych zwierząt zimą. Młodzi przyrodnicy z zapartym tchem oglądali opowieść o  niezwykłych przygodach mieszkańców lasu oraz zgłębiali jego tajemnice.

    Następnie uczniowie z zapałem przystąpili do wykonywania świątecznych ozdób z  naturalnych materiałów, aby udekorować swoje domy na  nadchodzące święta. Salę zajęć wypełnił więc zapach min. szyszek świerku, sosny i daglezji. Do dyspozycji uczestników przygotowane zostały wzorcowe ozdoby i szablony z elementami poszczególnych dekoracji oraz wszystkie niezbędne materiały i narzędzia do pracy. Bieżący i fachowy instruktaż oraz  pomoc pani prowadzącej zajęcia pozwoliły na wykonanie wspaniałych ozdób świątecznych. Warsztaty rękodzieła były działaniem integracyjnym, pomysłem na dekoracje bożonarodzeniowe w domu, okazją aby nie tylko poczuć magię świąt, ale też zintegrować się z grupą. Wszystkim uczestnikom towarzyszyła przy tym wyjątkowa, radosna  atmosfera.

    Warsztaty pozwoliły na przybliżenie wiedzy dotyczącej lasu, toczącego się w nim życia.  Wpłynęły także na rozbudzenie postawy troski o obszary leśne i zamieszkujące  tam zwierzęta. Zajęcia wprowadziły również uczestników w magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia i umożliwiły spełnienie artystycznych wizji świątecznych ozdób i dekoracji -  choinek, aniołków, reniferów.

  • Spotkanie z Mikołajem

    W piątek 29 listopada 2019 r. uczniowie z klasy 0b wraz z wychowawczynią Mirosławą Lisowską udali się do "Chatki św. Mikołaja" w Niezgodzie, biorąc udział w programie edukacyjnym tematycznie związanym że Świętami Bożego Narodzenia. Imprezę prowadził sam św. Mikołaj i jego pomocnicy - elfy. Dzieci zostały przywitanie pianowym śniegiem, który zachęcił je do wspólnego tańca. Potem śpiewały klędy, własnoręcznie zdobiły pierniki i dekorowały bombki. Czas umilały smaczne przekąski oraz zabawa na dmuchany zamku. Każdy uczestnik został pasowany na oficjalnego pomocnika elfów i otrzymał dyplom. Dzieci wróciły do szkoły w dobrych humorach, pełne pozytywnych wrażeń.

  • Wycieczka do Hydropolis.

    Dnia 26.11.2019 roku klasy: 3c oraz 3b wraz z wychowawczyniami wybrały się do Wrocławia, aby zwiedzić Hydropolis- największe w Polsce centrum nauki i wiedzy o wodzie. Wystawa znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m². Podczas zwiedzania tego fascynującego miejsca poznaliśmy opowieści o początkach wody, zjawiskach i procesach, w których woda bierze udział. Mogliśmy też zobaczyć wodę ukazaną w różnych perspektywach oraz poznać różnorodność życia, które pojawiło się w wodzie. Wycieczka była bardzo udana. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

  • „ Żyj w zgodzie z przyrodą”.

    Dnia 22 listopada klasy: 2a oraz 2b wystąpiły w pięknym przedstawieniu edukacyjno-ekologicznym pt. „ Żyj w zgodzie z przyrodą".

  • Dzień Pluszowego Misia w Akademii Przedszkolaka i Zerówce

  • ŻYWA LEKCJA HISTORII

    Dnia 19 listopada klasa 7b uczestniczyła w żywej lekcji historii w Muzeum Telekomunikacji i Poczty Polskiej we Wrocławiu, pod opieką Pani Wioletty Drząszcz i Pani Moniki Janickiej.

  • Seminarium

  • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

    25 listopada swoje święto obchodzi PLUSZOWY MIŚ. Jest on najlepszym przyjacielem dzieci, a dla niektórych niezastąpioną przytulaną przy zasypianiu. W naszej szkole jak co roku obchodzone jest to święto. Uczniowie klas 1-3 przynieśli swoje najmilsze misie, które towarzyszyły im przez cały dzień.

  • Edukacja muzyczna w Narodowym Forum Muzyki

    Edukacja muzyczna w Narodowym Forum Muzyki

    19 listopada uczniowie klasy VB, pod opieką pedagoga p. Agnieszki Garuli oraz wychowawcy p. Lucyny Zalewskiej, uczestniczyli  w koncercie pt. „Księga dżungli”. Był to jeden z cyklu koncertów „Filharmonia dla Młodych”, które przygotowane są w oparciu o treści podstawy programowej jako uzupełnienie programu szkolnej edukacji muzycznej.  Te niezwykłe spotkania odbywają się w Sali koncertowej Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.  Na scenie prezentują się różne zespoły kameralne lub NFM Filharmonia Wrocławska, z udziałem dyrygentów, solistów, aktorów, lub tancerzy. Program muzyczny dobrany jest specjalnie z myślą o dzieciach, które poznają instrumenty i ich brzmienia, formy muzyczne, tańce, nazwiska wielkich kompozytorów, ich biografie i twórczość, a także muzykę różnych kultur. Celem koncertów jest utrwalanie elementarnych wiadomości o muzyce i przygotowanie młodych słuchaczy do aktywnego i świadomego odbioru muzyki.

    Podczas koncertu wystąpili: muzycy - NFM Filharmonia Wrocławska, Jan Walczyński – dyrygent, Krzysztof Grębski – narrator, soliści i uczniowie Szkoły Baletowej przy Operetce Dolnośląskiej (choreografia i przygotowanie -  Waldemar Staszewski). Publiczność poznawała losy Mowgliego – „małej żabki”, chłopca wychowanego przez watahę wilków. Jego przygody zostały opowiedziane za pomocą trzech środków wyrazu: słowa, muzyki i tańca. Podzielona na sceny historia przeniosła widzów do indyjskiej dżungli, w której Mowgli żył wśród dzikich zwierząt. Chłopiec szybko zaprzyjaźnił się z wieloma drapieżnikami, poznając ich język i świat. Muzyka o zabarwieniu orientalnym ilustrowała  opiekuńcze wilki, łagodną czarną panterę i niedźwiedzia. Z kolei ich zwierzęca natura, nastroje i emocje wyrażone zostały przez tancerzy poruszających się na scenie w rytmie barwnej muzyki. Zapatrzeni i zasłuchani uczniowie dali się ponieść przygodom głównego bohatera zagłębiając się w dźwięki dżungli.

    Podczas wycieczki nasi uczniowie zwiedzili także Rynek, gdzie trwają przygotowania do  Jarmarku Bożonarodzeniowego. W tym wyjątkowym czasie serce Wrocławia lśni blaskiem świątecznych świateł, ozdób i dekoracji. Wrocławski Rynek powoli staje się tłem dla magicznej, bajkowej scenerii. Wśród pachnących lasem choinek i licznych stoisk czekać będzie wkrótce  moc świątecznych niespodzianek i atrakcji. 

  • SPOTKANIE Z PISARKĄ

    Dnia 21 listopada uczniowie klas 3 uczestniczyli w spotkaniu z pisarką książek dla dzieci i dorosłych panią Martą Kisiel. Pisarka zaprezentowała książki dla dzieci z cyklu „ Małe Licho” oraz opowiedziała uczniom o  drodze książki od autora do czytelnika. Pod koniec spotkania uczniowie zadawali pytania, a pani Marta Kisiel bardzo dokładnie na nie odpowiadała. Spotkanie odbyło się w „Multitece” w ramach projektu „Rozczytana Aglomeracja”. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

  • „ Dary jesieni na naszym szkolnym stole …”

    „ Dary jesieni na naszym szkolnym stole …”

    Jednym  z elementów  w ramach programu  Dni Kultury Zdrowotnej w naszej szkole została przygotowana  w naszej szkole wystawa „ Dary jesieni na naszym szkolnym stole”. Warzywa, owoce oraz ekologiczne zimowe przetwory, te zdrowe i bogate w witaminy dary jesieni stanowiły ważny  element naszego szkolnego stołu. 

    Dni Kultury Zdrowotnej realizowane są na terenie powiatu trzebnickiego od wielu już lat. Program kierowany jest do dzieci i młodzieży, szczególnie w szkołach. Dzieci oraz młodzież  posiadają największy potencjał umysłowy do poznania świata, dlatego tak ważne staje się ukierunkowanie ich na zdrowy styl życia.

    Zdrowy styl życia opiera się na kilku filarach, jest to: dbanie o higienę, zbilansowana dieta, aktywność fizyczna, unikanie czynników szkodliwych (papierosy, alkohol, narkotyki i inne) dla zdrowia oraz odpowiednie podejście do życia. Realizacja lokalnego programu PPIS w Trzebnicy ma na celu przede wszystkim:

    • utrwalanie odpowiednich nawyków prozdrowotnych
    • dbanie o zdrowie

    Wioletta Drząszcz, Klarysa Ladra, Agnieszka Grula oraz uczniowie: Nikola Sokołowska, Sandra Boruszewska, Igor Sachowicz, Filip Lichtarski, Maksym Jańczyk, Karolina Kupis, Zuzanna Bąk, Nala Bojarun, Amelia Świerlikowska, Szczurek Weronika, Wojciech Curyło, Daniela Rogala

  • Uczciliśmy pamięć tych, którzy już od nas odeszli...

    Uczciliśmy pamięć tych, którzy już od nas odeszli...

    Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
    zostaną po nich buty i telefon głuchy
    tylko co nieważne jak krowa się wlecze
    najważniejsze tak prędkie że nagle się staje
    potem cisza normalna więc całkiem nieznośna
    jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy
    kiedy myślimy o kimś zostając bez niego

     

    W ramach akcji „ Szkoła Pamięta”dnia 25 października 2019 r. - ostatni piątek przed 1 Listopada uczniowie z naszej szkoły wyrazili pamięć oraz szacunek,tymwszystkim, którzy już od nas odeszli oraz szczególnie zapisali się w historii naszego regionu. Uporządkowali groby zapalili znicze. W Sali Historii i Tradycji została przygotowana wystawa historyczna upamiętniająca ważne dla naszej społeczności wydarzenia. Miejsce szczególne wystawy zajmują prace plastyczne, makiety oraz ordery wykonane przez uczniów klas siódmych i ósmych. Został zaprezentowany montaż słowno – muzyczny. Zapalone świece oraz minuta ciszy były także wyrazem pamięci i szacunku. Została przedstawiona krótka historia święta Wszystkich Świętych oraz Zaduszek. Z wielką wrażliwością i zadumą przewodnicząca naszej szkoły Nela Bojarun oraz Pani Wioletta Drząszcz i Pan Marcin Krzak recytowali wiersz ks. Jana Twardowskiego „Spieszmy się ”. Przekazali rownież kilka cennych sentencji o życiu, miłości, śmierci, modlitwie oraz radości dnia codziennego.

    Pani wicedyrektor Elżbieta Pietrzak podziękowała wszystkim uczniom i nauczycielom za spotkanie oraz podkreśliła jak cenną wartością jest życie, szacunek oraz codzienny uśmiech do drugiego człowieka.

     

    Wioletta Drząszcz, Marcin Krzak, Renata Tyborska

  • TOLERANCJA JEST SMERFNA!

    15. listopada Szkolne Koło Teatralne zaprosiło uczniów Szkoły Podstawowej w Prusicach do wioski Smerfów, aby przekonać wszystkich, że TOLERANCJA JEST SMERFNA!Za sprawą Gargamela i czarownicy Hogaty wśród Smerfów zapanowała nietolerancja. Od tego momentu Smerfy zaczęły się wyzywać, ośmieszać, dokuczać innym. Do Papy Smerfa zaczęły napływać skargi od baśniowych postaci, że wszyscy się z nich śmieją. Ania Shirley poskarżyła się, że dzieci wzywają ją od marchewek, bo ma rude włosy. Bambo narzekał, że nie chcą się z nim bawić, grać w piłkę, bo ma czarną skórę. Pinokio jest wytykany palcami z powodu długiego nosa. Skarg i łez było mnóstwo, aż Smerfy zrozumiały, że muszą się zmienić, szanować innych, być tolerancyjnymi.Przedstawienie zostało wzbogacone piosenkami w wykonaniu Marysi, Niny, Oliwii i Wiktorii. Na uwagę zasługuje też dekoracja i stroje, które, dzięki wsparciu rodziców, nadały bajkowego klimatu.

  • FESTIWAL PIOSENKI HUFCA ZHP POWIATU TRZEBNICKIEGO

    Miło nam poinformować, że Chochliki zdobyły wyróżnienie jako gromada na 13 Festiwalu Piosenki Hufca ZHP Powiatu Trzebnickiego. Natomiast w kategorii duet zuchowy 1 miejsce zdobyły: Maja Czaniecka oraz Maryna Szydełko. Serdeczne gratulacje dla wszystkich Chochlików.

  • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ SENIORA

    Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora uczniowie klasy 1a i 1b odwiedzili Dzienny Dom Pobytu ,,Senior WIGOR"'. Uczniowie zaprezentowali krótki występ artystyczny,  złożyli życzenia i wręczyli laurki Seniorom.

  • Krakowiak w wykonaniu uczniów klasy 3c, Amelki z klasy 3b oraz Zosi i Gabrysi z klasy 3a

  • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

    W dniu 12.11.2019 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Niepodległości. Wszyscy mogliśmy przypomnieć sobie historię odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wspólnie zaśpiewać pieśni patriotyczne.

  • KONKURS PLASTYCZNY "BARWY I DARY JESIENI"

  • WYCIECZKA DO HYDROPOLIS KLASA 3A

    Klasa 3a - zwiedzamy Hydropolis. Ciekawe obserwacje, mnóstwo nowych wiadomości, niezwykłe przeżycia.

  • Gminne Zawody w Piłkę Koszykową Igrzyska Młodzieży Szkolnej

    W dniu 14.11.2019r. na hali sportowej w Szkole Podstawowej w Prusicach odbył się Gminny Turniej w Piłkę Koszykową Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych.

    Turniej ten rozgrywany był systemem ,,każdy z każdym”.

    W zawodach w kat. Dziewcząt i w kat. Chłopców brały udział następujące szkoły podstawowe: Szkoła Podstawowa w Skokowej, Szkoła Podstawowa w Piotrkowicach

    i Szkoła Podstawowa w Prusicach.

    W kat. Dziewcząt:

    I miejsce-SP Piotrkowice

    II miejsce-SP Prusice

    III miejsce-SP Skokowa

    W kat. Cłopców:

    I miejsce-SP Prusice

    II miejsce-SP Piotrkowice

    III miejsce-SP Skokowa

    Skład naszych drużyn:

    Dziewczęta: Zdybel Zuzanna, Jędrzejczyk Kinga, Danielska Emilia, Zdzisiek Natalia, Kontroniewicz Patrycja, Papiernik Patrycja, Palczewska Lena, Bojarun Oliwia, Bojarun Nela, Sokołowska Nikola, Kupis Karolina, Kopacka Kornelia,

    Chłopcy: Curyło Wojciech, Kowalczyk Karol, Kramarz Damian, Lichtarski Filip, Niemczuka Szymon, Nowak Kamil, Woźniak Emil, Jasiński Damian, Ziętek Ksawery, Niedziela Huber, Januchta Jakub.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Prusicach
    ul. Żmigrodzka 43
    55 - 110 Prusice
  • (71)3126211

Galeria zdjęć