Nawigacja

 • 08.04.2021  I pierwszy tydzień zdalnego nauczana za nami.... smiley
  Jak przygotowywała się grupa Biedroneczek do Świąt Wielkanocnych możecie Państwo sami zobaczyć na dołączonej relacji.
  D. Masłowska
   
 • 06.04.2021 Święta, Święta i po Świętach...
  Mimo tego, że Święta już minęły, proszę obejrzeć relację "Słoneczek" z przygotowań do Wielkanocy. 
  Pragnę serdecznie podziękować Dzieciom i ich Rodzicom za ogromne zaangażowanie!
  K. Michałowska
 • 06.04.2021 Święta, Święta i po Świętach...
  Mimo tego, że Święta już mineły, proszę obejrzaeć relację "Słoneczek" z przygotowań do Wielkanocy. 
  Pragnę serdecznie podziękować Dzieciom i ich Rodzicom za ogromne zangażowanie!
  K. Michałowska
 • TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO 2021-2022

  TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO 2021-2022

  Terminy postępowania rekrutacyjnego znajdują się poniżej w załączniku

   

  Terminy_rekrutacji_na_rok_2021-2022_-_wersja_skrocona.pdf

 • O dokarmianiu zwierząt

  Mroźna i śnieżna zima to trudny okres dla dzikich zwierząt, które mają ograniczony dostępu do pożywienia oraz wody. Dokarmianie zwierząt leśnych to prawdziwa sztuka, ponieważ z dostarczaniem pokarmu nie można przesadzać. Nie powinno się tego robić podczas łagodnych zim, wtedy zwierzęta powinny radzić sobie same w zdobywaniu pokarmu. Zajmują się tym leśnicy, myśliwi i wolontariusze z różnych organizacji. Ale my też możemy pomóc zwierzętom, a zwłaszcza ptakom.

  Uczniowie klas IV podczas lekcji przyrody  dowiedzieli się jak mądrze dokarmiać ptaki i wraz z rodzicami  i swoimi rodzinami pomagają przetrwać trudny zimowy czas skrzydlatym ulubieńcom. Przedstawiamy galerie zdjęć karmników przesłanych przez  czwartoklasistów oraz planszę „Jak mądrze dokarmiać ptaki?” udostępnioną przez portal Lasów Państwowych.


 • GALERIA PRAC UCZNIÓW KLAS 4 - II SEMESTR - ULICA W SŁONECZNY I DESZCZOWY DZIEŃ, BARWY CIEPŁE I ZIMNE - WNĘTRZE POKOJU

 • GALERIA PRAC UCZNIÓW KLAS 5 - II SEMESTR - LAS ZIMĄ

 • GALERIA PRAC UCZNIÓW KLAS 6 - II SEMESTR - PUENTYLIZM

 • GALERIA PRAC UCZNIÓW KLAS 7 - II SEMESTR - WIELOBARWNE PAPUGI, ODTWARZAMY ZNANE OBRAZY

 • Podsumowanie realizacji projektu Fundacji Uniwersytet Dzieci – „Ja w społeczeństwie. Jak mogę zmienić świat?” w klasie 6 B

  W pierwszym semestrze roku szkolnego 2020-2021 uczniowie klasy 6 B w ramach godzin wychowawczych, przystąpili do kolejnego już projektu Fundacji Uniwersytet Dzieci. Ubiegłorocznym tematem były "Lekcje z emocjami", które rozwijały empatię, samoświadomość oraz odkrywały  sposoby akceptowania trudnych odczuć. Wspierały uczniów w rozwoju umiejętności radzenia sobie z własnymi uczuciami. Uczyły dzieci rozpoznawać, oswajać i wyrażać emocje. 

  Tegoroczny temat „Ja w społeczeństwie. Jak mogę zmienić świat?” miał na celu  rozwijanie kompetencji obywatelskich i społecznych.

  Podczas zajęć uczniowie analizowali takie wartości, jak: odpowiedzialność, tolerancja, czy wsparcie innych. Dzięki projektowi mogli rozwijać  wrażliwość na potrzeby wspólnoty lokalnej oraz znajomość powszechnie przyjętych zasad. Budowali także postawę świadomego uczestnictwa i twórczego zaangażowania w życie społeczne. Na zakończenie każdego projektu uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

 • Rekrutacja 2021

 • Konkurs

  Konkurs

  Szanowni Państwo,

   

  w załączeniu przesyłamy pismo dotyczące organizacji ogólnopolskiego konkursu " W kręgu poezji i prozy lagrowej..." organizowanego przez OBEN IPN Katowice wraz z załącznikami.

  ​​​​​​​

  SKM_C45821012212571_(1).pdf 

  Zal._nr_1.docx

  Zal._nr_2.docx

  Zal._nr_3.docx

  Zal._nr_4.docx

  ​​​​​​​

  Kuratorium Oświaty we Wrocławiu

  Pl. Powstańców Warszawy 1

  50-153 Wrocław

 • SZYMON OLEJNIK WYRÓŻNIONY W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM "ZDROWE, SMACZNE, KOLOROWE - KUPUJĘ PRODUKTY KRAJOWE”

  Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy we Wrocławiu nagrodził laureatów konkursu plastycznego „Zdrowe, smaczne, kolorowe – kupuję produkty krajowe”. Wyróżnienie otrzymał Szymon Olejnik z kl. 4 C.

   Konkurs spotkał się z dużym  zainteresowaniem, o czym świadczy liczba nadesłanych prac – około 300, jak również pozwolił odkryć wiele młodych talentów plastycznych. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla rodziców wspierających swoje dzieci w rozwijaniu pasji plastycznych, a tym samym przyczyniających się do budowania świadomości zakupowej, zwracając uwagę dzieci na artykuły rolno-spożywcze wytworzone w Polsce z użyciem polskich surowców. Komisja Konkursowa nie miała łatwego zadania, ponieważ zgłoszone prace plastyczne były na wysokim poziomie.

  Gorąco gratulujemy Szymonowi oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

 • Zmiana rozkładu jazdy autobusów

  Zmiana rozkładu jazdy autobusów
 • Wiersze o choince

  Wiersze o choince

  Uczennice klasy 7a - Wiktoria i Zuzia - napisały wiersze o choince, która niezmiennie kojarzy nam się ze   Świętami Bożego Narodzenia. Dziewczynki inspirowały się popularnym utworem Jerzego Ludwika Kerna "Choinka" o bardzo charakterystycznym układzie wersów.

 • Konkurs Dyktando zimowe

  Konkurs Dyktando zimowe

  Wiemy, że wśród Naszych Uczniów są amatorzy dyktand. Zachęcamy do uczestnictwa w projekcie, dzięki czemu powiększycie swoją wiedzę na temat polskiej ortografii, sprawdzicie swoje umiejętności poprawnego pisania, weźmiecie udział w zdrowej rywalizacji o ciekawe nagrody rzeczowe.

  Czym można zająć się w domu w czasie nadchodzących ferii? Na przykład wykazać się znajomością ortografii i zawalczyć o nagrody! Do wspólnej zabawy pod nazwą Dyktando Zimowe zachęca portal edukacyjny Dyktanda.pl.

  Dyktando Zimowe rozpocznie się wraz z początkiem przerwy świątecznej w szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa aż do końca ferii, czyli do 17 stycznia 2021 r. W tym czasie w serwisie będą stopniowo publikowane kolejne dyktanda konkursowe. W sumie przewidziano ich 100! Za rozwiązanie każdego z dyktand konkursowych użytkownik serwisu otrzyma odpowiednią liczbę punktów. Oceniana będzie poprawność udzielanych odpowiedzi, a także czas rozwiązania dyktanda - im krótszy, tym lepiej.

  Punkty będą sumowały się w rankingu, który wskaże zwycięzców. Nagrody rzeczowe otrzyma aż 20 uczestników! Zdobywcy trzech pierwszych miejsc będą mogli wybrać zestawy LEGO oraz poduszeczki z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za uplasowanie się na miejscach 4-6 będzie książka oraz poduszka relaksacyjna. Natomiast uczestnicy, którzy uplasują się na miejscach 7-20, otrzymają nagrody książkowe. Organizator zadbał o to, aby żaden z uczestników nie został bez nagrody. Każdy, kto weźmie udział w Dyktandzie Zimowym, otrzyma miesięczny dostęp próbny do portalu Legimi.

  Rozwiązywanie dyktand w serwisie Dyktanda.pl polega na uzupełnianiu zadanego tekstu zgodnie z zasadami ortografii, wstawiając w poszczególne słowa odpowiedniej formy zapisu głosek: u/ó, h/ch/ rz/ż. Popularność serwisu wyraźnie wskazuje, że jest to intuicyjny sposób utrwalania zasad ortografii. Chętnie sięgają po niego zarówno młodsi uczniowie, jak i licealiści, a także dorośli.

  Konkurs prowadzony jest w całości online, a udział jest bezpłatny. Zachęcamy do rejestrowania się w portalu Dyktanda.pl i do dołączania do wspólnej zabawy w ramach Dyktanda Zimowego.

  Dołączyć do konkursu można pod adresem: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe

 • Spotkanie z Mikołajem

  Uczniowie z Koła Teatralnego przygotowali świąteczne przedstawienie. Z racji edukacji zdalnej próby i nagranie odbywały się na platformie Teams. Zachęcamy do obejrzenia.

 • Uwaga

  Uwaga

  Prusice23.11.2020r.

  W związku z pozytywnym wynikiem na obecność Covid 19 u dziecka w grupie OPb w porozumieniu z organem prowadzącym szkołę i Powiatową Stacją Sanitarno Epidemiologiczną w Trzebnicy zawieszam zajęcia w tej grupie na okres od 24 do 30 listopada 2020r.

  Na kwarantannie przebywają dzieci zaś członkowie ich rodzin są pod nadzorem P.S.S.E. w Trzebnicy. W tym okresie rodzicom przysługuje prawo do zasiłku opiekuńczego.

  Pozostałe grupy odbywają zajęcia bez zmian.

   

                                                                        Robert Kawalec

                                                                            Dyrektor

                                                     Szkoły Podstawowej w Prusicach

 • Październik 2020 - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

  Koronawirus wpłynął także na pracę biblioteki  szkolnej. Mimo to ten miesiąc stał się okazją organizacji konkursów dla uczniów. Ogromne zaangażowanie dzieci, ich zapał i wdrażanie do samokształcenia nagrodzone zostało przez dyrektora szkoły nagrodami książkowymi.

 • Biblioteka szkolna

  Grupa uczniów z klas: 3,4 i 5 brała udział w zajęciach, które odbyły się 12.X. 2020r. w bibliotece szkolnej. Tematem zajęć było -" Znaczenie mórz i oceanów dla ludzi". Korzystaliśmy z dostępnych materiałów  w Librusie oraz z księgozbioru biblioteki szkolnej. Grupa liczyła 12 osób. Wystawa prac przygotowanych przez uczniów znajduje się w bibliotece szkolnej. Prace indywidualnie i grupowo przygotowali:

  praca   nr1      Wojtek Doleżał          kl.5A

              nr2      Martyna Szydełko      kl.3A

              nr3      Łukasz Widuch          kl.3B

              nr4      Natan Mierzwa          kl.3B

              nr5      Jakub Szydełko          kl.3A

              nr6      Oliwia Gorela            kl.3B

              nr7      Fabian Fronia             kl.3A

              nr8      Ania Kokoszka           kl.3B

              nr9      Piotrek Nikodem        kl.4C

              nr10    Ula Czyściak              kl.3A

  oraz plakat i książkę wykonała grupa dzieci z klasy 3A.    

  Wyszukiwanie wiadomości o morzu w różnych źródłach informacji dostarczyło uczniom wiele satysfakcji, nie wszyscy byli na wakacjach nad morzem!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Prusicach
  ul. Żmigrodzka 43
  55 - 110 Prusice
 • (71)3126211

Galeria zdjęć