Szkolne Koło Teatralne, pod kierunkiem pani Anny Karczowskiej, przygotowało walentynkowy spektakl pod tytułem „Baśń o dwunastu miesiącach”, który uczniowie klas 3-7 mogli obejrzeć 14 lutego 2018 r.
W tym szczególnym dniu, święcie miłości, hol Szkoły Podstawowej w Prusicach zamienił się w zimowy las, gdzie rozegrała się akcja baśni o biednej pasierbicy, którą macocha wygania do lasu, aby przyniosła fiołki, maliny i złote talary. W spełnieniu tych nietypowych życzeń pomagają pasierbicy bracia miesiące, którzy docenili dobre serduszko sieroty. Kiedy macocha zorientowała się, że w lesie ukryty jest prawdziwy skarb, wysyła na poszukiwania swą leniwą córkę. Niestety dziewczyna jest bardzo niemiła dla dwunastu miesięcy, dlatego nie otrzymała żadnego prezentu. Zziębnięta, samotna ginie gdzieś w zaspie z dala od domu, pasierbica zaś otrzymuje posadę u braci miesięcy.
Młodzi aktorzy chcieli przekazać widowni piękne przesłanie, że nie znajdzie szczęścia ten, co nieżyczliwość w sercu nosi.
Anna Karczowska
09 lutego - jak co roku w naszej szkole- w hali sportowej o dbył się wielki bal karnawałowy dla uczniów oddziałów zerowych i klas 1-3, w którym uczestniczyło prawie 200 dzieci. Oprawę muzyczną i konkursy oraz formułę zabawy przygotowała firma AleEvent.pl z Wrocławia. Pięknie przebrani uczniowie wchodzili do hali pokonując ścieżkę sprawnościową. Podczas zabawy organizowano wiele konkursów: dzieci robiły pociągi, korowody, dowiedziały się czym jest karnawał, "podróżowały" pociągiem po całej sali do Brazylii. Przechodziły pod liną, tańczyły wspólnie układy taneczne z prowadzącymi animatorami oraz z nauczycielami, ale najwięcej emocji wzbudziło przeciąganie liny między klasami, i tu do pomocy włączyli się aktywnie nauczyciele oraz rodzice. Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom mnóstwo radości i na pewno długo będą ją pamiętać. Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie balu dla naszych uczniów.
Dorota Grabowska - przewodnicząca Zespołu Edukacji Wczesnoszkolnej
8 lutego 2018 r. w Samorząd Uczniowski „Dużych i Małych” zorganizował Zabawę Karnawałową dla uczniów klas II – III Gimnazjum i 4-7 Szkoły Podstawowej w Prusicach.
W holu szkoły spotkali się sympatycy dobrej zabawy, tanecznych pląsów i towarzyskich spotkań. Oprawę muzyczną zagwarantował dj Kamil Szydełko, który zróżnicowanym repertuarem porwał uczniów do tańca. Pląsy rozpoczęły się od Makareny, która okazała się świetną rozgrzewką. Następnie były tańce w kółeczku, w parze czy popisy solowe. Nie mogło oczywiście zabraknąć konkursów, wiele emocji wzbudził taniec z balonami, „taneczne” krzesełka czy próby przebicia balonów, wewnątrz których były zadania do wykonania.
Na zakończenie imprezy nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najciekawsze przebrania. Furorę zrobiło pięciu uczniów, którzy zaprezentowali oryginalne stroje karnawałowe. Wśród laureatów konkursu byli: Oliwia Lupa z klasy 4b – pani Wiosna, dwoje uczniów z klasy 4a: Marcin Noga- klown i Julia Dawidowicz – czarownica, piąte klasy reprezentowała Elżbieta Utko w niezwykłym stroju elfa, a siódme klasy Weronika Karczowska w strrrrasznym stroju Dementora znanego z przygód „Harrego Pottera.” Zwycięzcy otrzymali słodycze oraz urocze kubki przypominające o zbliżających się walentynkach.
Opiekę nad uczniami sprawowały opiekunki Samorządu Uczniowskiego, panie Anna Karczowska, Dorota Powązka – Baranowska, Monika Janicka, Barbara Sołowczuk – Fiszer, a także pani Renata Tyborska.
Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie zabawy, a także rodzicom z klasy 4b za pyszne rogaliki i chrusty, które przypomniały o dzisiejszym święcie, czyli tłustym czwartku.
Anna Karczowska
6 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej w Prusicach odbył się Szkolny Konkurs Mitologiczny dla uczniów klas 5 oraz Szkolny Turniej Baśniowy dla uczniów klas 4.
Do mitologicznych potyczek przystąpiło 5 uczniów z klasy 5a i 5b. Zawodnicy musieli się wykazać wiedzą z zakresu mitologii greckiej, w tym znajomością głównych bogów, ich atrybutów, dziejów bohaterów i herosów, a także rozpoznać wygląd potworów mitologicznych, jak hydra czy Cerber. Najlepszą okazała się Elżbieta Utko z klasy 5a, która zdobyła aż 94 punkty. Dziewczynka będzie reprezentowała naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Mitologicznym, który w kwietniu przeprowadzi Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy.
Czwartoklasiści zmierzyli się z szerokim wachlarzem baśni Andersena, braci Grimm, Perrault czy „Akademią pana Kleksa” Jana Brzechwy. Uczestnicy konkursu doskonale poradzili sobie z testem sprawdzającym wiedzę o motywach baśniowych, losach Śnieżki, Czerwonego Kapturka czy Elizy z „Dzikich łabędzi”. Wiedzieli, z jaką baśnią kojarzy się osiołek, wrzeciono, czy pokrzywy. Do konkursu przystąpiło 10 uczniów z klasy 4b i 4c. Najwięcej punktów zdobyła Maja Grzesiak z klasy 4b, która w marcu będzie reprezentowała naszą szkołę w Powiatowym Turnieju Baśniowym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Trzebnicy.
Pytania do konkursu ułożyła pani Anna Karczowska, która czuwała nad przebiegiem szkolnych eliminacji.
Anna Karczowska
Tradycją Publicznego Gimnazjum w Prusicach jest Bal Gimnazjalistów. Tegoroczny odbył się 12 stycznia 2018 r. na Sali Bankietowej w Riwierze. Trzecioklasiści odziani w wytworne balowe stroje rozpoczęli świętowanie w rytmie poloneza. Figury i układy taneczne, uczniowie wyćwiczyli pod kierunkiem nauczycielek w-f Edyty Skalskiej i Marzeny Strynowicz-Wiącek. Na sali wśród bawiących się wspaniale uczniów klas III nie zabrakło zaproszonych gości: władz Miasta i Gminy Prusice, dyrekcji szkoły, przedstawicieli rodziców i grona pedagogicznego.
Niepowtarzalną muzykę zapewnił DJ z Milicza, przekąski przygotowane zostaływ Riwierze, zaś o wspaniałe słodkie co nieco zadbali rodzice bawiących się uczniów.
Bal przebiegał w fantastycznej atmosferze, wszyscy znakomicie się bawili, właściwie zachowywali i żałowali, że wszystko co dobre szybko się kończy.
Barbara Sołowczuk-Fiszer
Uwaga! Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i
klas pierwszych. Sprawdź terminy!
(Prosimy o złożenie wniosku wraz z oświadczeniami)
Zasady_rekrutacji_do_oddzialow_przedszkolnych_Prusice.docx
wniosek_o_przyjecie_kandydata_do_oddzialu_przedszkolnego_2018_rok.docx
oswiadczenie_o_zamieszkiwaniu_-_wzor.docx
Deklaracja_kontynuowania_wychowania_przedszkolnego_-_wzor.docx
oswiadczenie_o_samotnym_wychowywaniu_-_wzor.docx
oswiadczenie_o_zatrudnieniu__pobieraniu_nauki__prowadzeniu_gospodarstwa_rolnego_-_wzor.docx
zarzadenie_ws_terminow_przeprowadzenia_postepowania_rekrutacyjnego_w_2018_roku.pdf
oswiadczenie_o_uczeszczaniu_rodzenstwa_kandydata_-_wzor.docx
oswiadczenie_o_zlozeniu_PIT_-_wzor.docx
Zasady_rekrutacji_do_klas_I_Szkol_Podstawowych_w_Gminie_Prusice.docx
oswiadczenie_o_wielodzietnosci_-_wzor.docx
Oto rzeczy, które przekazaliśmy jako
Wolontariat przy S.P. w Prusicach
i Samorząd Szkolny Szkoły Podstawowej w Prusicach
na XXVI Finał WOŚP.
![]() |
|
Etap szkolny Konkursu Historycznego „Władcy Polski – Andegawenowie, Jagiellonowie”.
Dnia 09 stycznia 2018 r. odbył się etap szkolny Konkursu Historycznego Władcy Polski – Andegawenowie, Jagiellonowie”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas VI-VII Szkoły Podstawowej powiatu trzebnickiego. Uczniowie w tym roku szkolnym zmierzyli się z dziejami władców Polski z dynastii Andegawenów oraz Jagiellonów: Ludwik Andegaweński, Jadwiga, Władysław II Jagiełło, Władysław III Warneńczyk, Kazimierz Jagiellończyk, Jan Olbracht, Aleksander Jagiellończyk, Zygmunt I Stary, Zygmunt II August. Konkursowicze rozwiązywali test składający się z 35 pytań , w tym 28 pytań zamkniętych oraz 6 otwartych, z testu łącznie można było zdobyć 70 punktów.
- I miejsce: Oliwia Bojarun: uzyskała 53 punkty
- II miejsce Zofia Sarnecka :uzyskała 52 punkty
Oliwia i Zosia będą reprezentowały naszą na szkołę na szczeblu powiatowym, który odbędzie się w maju 2018 r. w naszej szkole.
Wioletta Drząszcz
Dnia 05.12.2017 r. w ramach obchodzonego Dnia Osób Niepełnosprawnych, mając na uwadze jeden z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018” Wzmacnianie wychowawczej roli szkoły” Środowiskowy Dom Samopomocy, Zespół Szkół Specjalnych oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Żmigrodzie zaprosili naszych uczniów do wzięcia udziału w przeglądzie małych form teatralnych w temacie dotyczącym szeroko pojętej niepełnosprawności. Psycholog, pani Blanka Jakubowska przygotowała scenariusz, który zaprezentowali uczniowie Profilaktycznego Koło Teatralnego działającego w naszej szkole. Goście byli wzruszeni przedstawieniem, otrzymaliśmy wiele słów zachwytu. Nasza grupa teatralna usłyszała, że zrobiła piękną rzecz. W sposób bardzo głęboki opowiedzieli o niepełnosprawności i tolerancji. Treści spektaklu nawiązywała do Kupca Weneckiego W. Szekspira, literatury Janusza Korczaka i Marka Edelmana. W spektaklu wystąpili uczniowie klasy 7a: Weronika Kancelka, Marta Borowiec, Weronika Stankiewicz, Kacper Czaniecki, Alicja Dudek, Zuzanna Fajer, Izabela Hrycak, Alicja Lis, Hanna Matusik, Daria Sobieraj-Drząszcz, Jagoda Szlenk i Aleksandra Synoś. Widownia usłyszała również utwór Stanisława Sojki „Tolerancja” przepięknie zaśpiewany przez Ninę Świlak uczennicę klasy 3A.
Na zakończenie, w ramach podziękowań otrzymaliśmy od organizatorów oraz Starosty Powiatu Trzebnickiego dyplom z upominkiem dla naszych uczniów.
Jeszcze raz pragnę podziękować uczniom za zaangażowanie i występ w ramach tak istotnego tematu, jakim jest niepełnosprawność.
Blanka Jakubowska
21 grudnia uczniowie klas 4-7 wzięli udział w koncercie świątecznym pt. „Wigilie polskie”, który odbył się w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.
Podczas koncertu muzycy przypomnieli dzieje „królowej panoram” – Racławickiej, a z autorem Pana Tadeusza opowiedzieli o jego wigiliach, tych dziecięcych, „sielskich – anielskich”, i tych promienistych z przyjaciółmi; wspominano także wigilię więzienną, która stała się inspiracją dla III części Dziadów, oraz wigilie wygnańcze. Autor Kordiana przywołał wigilie z ukochaną matką w Krzemieńcu i tę, którą przeżył w Betlejem, modląc się za tajemniczą „kuzynkę”. Spotkał się także z kobietą, którą darzył największą ziemską miłością. Chopin opowiedział o „naszej pannie gwiazdce”, zaś Jan Kasprowicz, student Uniwersytetu Wrocławskiego, przypomniał Towarzystwo Literacko-Słowiańskie – brać pokrewną w nadziejach na wolność Polski. Orlęta Lwowskie przenieśli słuchaczy w dni Bożego Narodzenia roku 1918, gdy broniły swego miasta z lwem w herbie i sercu. Przy stole wigilijnym zasiedli wreszcie ci, którzy stali się „kamieniami na szaniec” – harcerze Szarych Szeregów – oraz ich godni spadkobiercy, harcerze ZHP Chorągwi Dolnośląskiej Hufca im. Szarych Szeregów w Świdnicy. Podczas widowiska zabrzmiały najpiękniejsze pieśni polskie i kolędy w wykonaniu Chóru NFM i Chóru Chłopięcego NFM.
Wspaniały koncert wprowadził wszystkich słuchaczy w cudowną atmosferę nadchodzących świąt.
Wyjazd klasy 4c, 5a i 5b na białą szkołę do Dusznik Zdroju
W dniach 11-15 grudnia 2017 r. uczniowie klasy 4c i 5a wraz z kilkoma kolegami z klasy 5b wyruszyli na pięciodniowy odpoczynek do Dusznik Zdroju. Program pobytu w Domu Wczasów Dziecięcych w Dusznikach Zdroju był bardzo napięty, codziennie czekała nowa atrakcyjna wyprawa lub zajęcia.
Poniedziałek upłynął nam na zwiedzaniu Dusznik Zdroju – byliśmy w Dworku Fryderyka Chopina oraz w Parku Zdrojowym, gdzie znajduje się Pijalnia Wód Zdrojowych, oczywiście skosztowaliśmy pysznej wody ze zdroju Jana Kazimierza i Pieniawy Chopina. Po południu odbyły się warsztaty zdobienia pierników, które bezpiecznie dotarły do Prusic, do rąk naszych najbliższych. Po kolacji przyszedł czas na zabawy integracyjne, największą popularnością cieszyło się skakanie przez kabel oraz gra w ping – ponga.
We wtorek udaliśmy się do Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, które mieści się w pięknym, zabytkowym budynku po starej papierni. W trakcie dwugodzinnego pobytu uczniowie własnoręcznie czerpali papier, wykonali ozdobne choinki, a także zwiedzili interaktywną wystawę, gdzie zdobyli ciekawe informacje na temat historii papieru. Po południu wyruszyliśmy do Zieleńca, gdzie zjeżdżaliśmy z ośnieżonego stoku saneczkowego. Zabawy było co niemiara – przemoczeni, ale z uśmiechem na ustach wróciliśmy do ośrodka na pyszną kolację.
W środę zwiedziliśmy Twierdzę w Kłodzku. Ta XVIII - wieczna budowla skrywa w sobie wiele tajemnic i mrocznych zakamarków. Poznaliśmy życie prusackich żołnierzy, przeszliśmy unikatowymi chodnikami minerskimi, w niektórych momentach tak niskimi, że musieliśmy iść na kolanach. Po południu udaliśmy się do kręgielni na zasłużony relaks. Przez godzinę zacięcie rywalizowaliśmy o miano najlepszego zawodnika, a po powrocie do ośrodka zjedliśmy pyszną pizzę.
Czwartkowe przedpołudnie spędziliśmy w Rudzie Śląskiej, gdzie znajduje się kopalnia węgla kamiennego. Wraz z przewodnikiem ruszyliśmy ciemnymi korytarzami nieczynnej już kopalni, aby poznać niełatwe życie górników. Towarzyszył nam niezwykły gość – duch kopalni, który postanowił niektórych z nas upodobnić do górników, więc wysmarował chłopcom twarze węglem. Na koniec wyjechaliśmy z kopalni prawdziwą kolejką, którą kiedyś wyjeżdżali spracowani górnicy.
Popołudnie znowu minęło nam na stoku w Zieleńcu. Świeży biały puch zachęcał do zabawy na świeżym powietrzu.
Ostatniego dnia wyruszyliśmy w Góry Ptasie, aby dotrzeć na pyszną czekoladę z bitą śmietaną, którą serwują pracownicy Schroniska pod Muflonem. Ośnieżone szlaki były dla nas niemałym wyzwaniem – podejście było bardzo śliskie, ale piękne widoki wynagrodziły nam wszelkie niedogodności. Na szczycie rozpętała się prawdziwa wojna na śnieżki. Pełni pozytywnej energii wróciliśmy do ośrodka, aby po pożywnym obiedzie wyruszyć w drogę powrotną do domu.
Te pięć dni minęło nam w radosnej atmosferze, a to dzięki wspaniałym pracownikom Domu Wczasów Dziecięcych. Szczególne podziękowania należą się pani Irence, panu Tomkowi i paniom Aniom za wspaniałe wycieczki, zabawne piosenki i serdeczny uśmiech.
Anna Karczowska
Barbara Budzińska
7 grudnia 2017 r. Koło Teatralne ze Szkoły Podstawowej w Prusicach gościło w niezwykłym miejscu – w Dziennym Domu Pobytu „Senior – Wigor”, gdzie mieliśmy okazję pokazać nasze najnowsze przedstawienie pt. „Dziadek do orzechów.”
Na zaproszenie dyrekcji Dziennego Domu Pobytu na spektakl przybyli członkowie Klubu Seniora oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W tak uroczym towarzystwie młodzi aktorzy zaprezentowali spektakl „Dziadek do orzechów”, który wprowadził widzów w tematykę Świąt Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że tym mikołajkowym prezentem sprawiliśmy miłą niespodziankę najstarszym mieszkańcom Prusic.
Naszą wizytę koordynowała pani Agnieszka Garula, szkolny pedagog.
Anna Karczowska
6 grudnia o godzinie 9.00 w holu klas młodszych zagościł Mikołaj. Witały Go dzieci z Akademii Przedszkolaka, oddziałów zerowych i klas 1-3. Zanim jednak przybył tak zacny gość, uczniowie klas: 1c i 2a zaśpiewali piosenki o Mikołaju: ,,Ding-dong, ding-dong, spadł już śnieg”, „Kochany Panie Mikołaju” - M. Jeżowskiej, „Kochany Mikołaj” - Spiewających Brzdąców, „Pada śnieg”, „A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna”- Fasolek, które były przeplatane zagadkami. Uczniowie mogli zobaczyć fabrykę Mikołaja z wykorzystaniem projektora. Pojawił się również Elf, który przeniósł się ze świata fantazji w rzeczywistość i przekazał Mikołajowi listę grzecznych dzieci. Mikołaj wręczył upominki zaproszonym gościom: Paniom dyrektorkom, nauczycielom oraz paniom woźnym. Uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. Mikołaj w towarzystwie elfów odwiedził każdą klasę, by osobiście wręczyć prezent wszystkim dzieciom i zobaczyć uśmiechy na ich twarzach.
Opiekunki Małego Samorządu
Dorota Grabowska i Mirosława Lisowska
Szkolne Koło Wolontariatu zwraca się z gorącą prośbą do wszystkich Uczniów, Rodziców i Nauczycieli, którzy mogą i chcą podzielić się z potrzebującymi, aby aktywnie włączyli się do akcji ŚWIĄTECZNA PACZKA DLA POTRZEBUJĄCYCH MIESZKAŃCÓW GMINY PRUSICE. Jak co roku organizujemy zbiórkę świątecznych darów dla mieszkańców naszej gminy, kształtując zarazem pozytywne postawy bezinteresownego działania na rzecz innych ludzi. Potrzebne są: długoterminowe produkty spożywcze(np. olej, cukier, ryż, kasza, makaron, przyprawy, budyń, kisiel, herbata, kawa, słodycze) oraz środki czystości. Termin zbiórki darów świątecznych od 04 XII 2017 do 18 XII 2017r. Prosimy uczniów o przynoszenie darów świątecznych do swoich klas, skąd będą odbierać je nasi wolontariusze. Zebrane dary zostaną przewiezione do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Prusicach, gdzie zostaną przekazane najbardziej potrzebującym. Wychowawców prosimy o wpisanie punktów za piękną i godną naśladowania postawę. Dzięki Waszej hojności możemy pomóc kilku rodzinom z naszego terenu, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. „Podziel się, choć okruszek daj, dla Ciebie nic, dla kogoś raj. Bądź tym, który uśmiech daje, pomóż komuś i sam zostań, najlepszym Świętym Mikołajem. Branie napełnia ręce, dawanie- serce!” Zapraszamy do pomocy i pracy na rzecz innych :))))) Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc i wsparcie. Koordynatorzy Szkolnego Koła Wolontariatu Żaneta Szatkowska - Wolska Lucyna Zalewska |
|
W listopadzie uczniowie klas 4-7 uczestniczyli w wojewódzkim konkursie plastycznym „zNAJ Dolny Śląsk”. Organizatorami Konkursu są: Autorzy Bloga Podróżniczego WolnymKrokiem, Agnieszka Ilnicka i Krystian Łysyganicz www.wolnymkrokiem.pl oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie. Prace konkursowe były wykonywane w formacie A4, dowolną techniką plastyczną (np. ołówek, kredka, pastele, farby plakatowe, wycinanki itp.), za wyjątkiem: collage’u z materiałów sypkich i spożywczych oraz prac przestrzennych i prac z zastosowaniem plasteliny. Tematyka pracy dotyczyła atrakcji Dolnego Śląska.
Wyróżnienie otrzymała praca wykonana przez Oliwię Musielak z kl. 7, przedstawiająca Zamek Książ.
Projekt „zNAJ Dolny Śląsk” został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Patronatem Medialnym portalu Polska.Travel.
Gratulujemy Oliwce tak wspaniałego sukcesu.
Dnia 01. grudnia 2017 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste podsumowanie święta Piastów Śląskich przygotowane przez klasy piąte oraz panią Wiolettę Drząszcz. Uczniowie w pięknych strojach oraz insygniach koronacyjnych wraz z wychowawcami i rodzicami orszakiem udali się do Sali Tradycji. Wyjątkowe stroje oddawały ducha epoki średniowiecza i nowożytności , a wykonane przez uczniów berła, korony, miecze oraz jabłka zachwycały wszystkich zebranych kreatywnością piątoklasistów. Na orszak czekały już przy Sali tradycji pani dyrektor Dorota Borowiecka oraz panie wicedyrektorki Elżbieta Pietrzak i Małgorzata Syrnyk-Żuk. Pani Wioletta Drząszcz powitała wszystkich bardzo serdecznie . Podkreśliła także jak ważny w dziejach Polski jest okres panowania Piastów Śląskich. Zwróciła uwagę jak bardzo aktywnie uczniowie naszej szkoły brali udział w obchodach święta Piastów Śląskich. Podczas krótkiej scenki w humorystyczny sposób Lena Palczewska, Wiktoria Brudnowska, Wiktoria Wójcik, Filip Lichtarski oraz Mikołaj Kawalec zaprezentowali owocną pracę uczniów związaną z obchodami. Z ogromnym szacunkiem w sposób uroczysty zostały przekazane insygnia koronacyjne. Pani dyrektor Dorota Borowiecka otrzymała koronę, jako symbol władzy i szacunku do wiedzy, którą przekazał Filip Lichtarski oraz jabłko, które wręczyła Wiktoria Brudnowska. Aleksander Tomalik przekazał miecz pani wicedyrektor Małgorzacie Syrnyk-Żuk . Pani wicedyrektor Elżbieta Pietrzak została obdarowana przez Wiktorię Wójcik z klasy VII c pięknym berłem.
Filip Lichtarski poprosił panią dyrektor Dorotę Borowiecką dla wszystkich uczniów i pracowników naszej szkoły o uśmiech i pomyślność na nadchodzący rok 2018. Na zakończenie wszyscy uczestnicy oglądali w Sali Tradycji okolicznościową wystawę oraz wpisywali się do księgi pamiątkowej. Panią dyrektor Dorota Borowiecka gratulowała wszystkim uczniom ciekawych pomysłów na insygnia koronacyjne oraz stroje. Nawiązała również do znaczenia symboli władzy w starożytności i jak ważna we współczesnym jest świecie jest demokracja. Podziękowała uczniom za zaangażowanie i obdarzone zaufanie oraz życzyła mnóstwo dobrych i i radosnych dni w murach naszej szkoły.
Wioletta Drząszcz
Drodzy Rodzice i Uczniowie
Szkolne Koło Wolontariatu składa gorące podziękowania za pomoc w organizacji jarmarku, który nie odbyłby się bez Waszego ogromnego zaangażowania. Wykonane przez Was ozdoby cieszyły się dużym zainteresowaniem, dzięki czemu niezwykle szybko znalazły swoich właścicieli. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży przeznaczymy w całości na zakup przedmiotów na licytację podczas kolejnego Finału WOŚP w Prusicach, który odbędzie się 14 stycznia w naszej szkole, a jego celem będzie pozyskanie środków "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków".
Razem zebraliśmy 650 ZŁ. Jest to nasz kolejny wspólny udział w pomaganiu innym. Dziękujmy za Waszą pracę, poświęcony czas, wysiłek i serce.
Szczególne podziękowania pragniemy złożyć Pani Sylwii Krzyżak za najlepszą dekorację domku w postaci Renifera Manfreda, choinki, Bałwana Olafa oraz rewelacyjnego Pana Ciastka. Gorąco dziękujemy także za transport i przemiłe towarzystwo w trakcie jarmarku :)
Koordynatorzy Szkolnego Koła Wolontariatu
Żaneta Szatkowska - Wolska
Lucyna Zalewska
6 grudnia 2017 r. uczniów Szkoły Podstawowej w Prusicach odwiedził niezwykły gość. Otóż Mikołaj dowiedział się, że w Prusicach uczą się tylko grzeczne dzieci, w związku z tym postanowił zaparkować swoje sanie w holu naszej szkoły i własnoręcznie wręczyć słodkie upominki. Wizytę Mikołaja nadzorował Samorząd Uczniowski „Dużych i Małych”, który oprowadził po szkole tego niezwykłego gościa, aby bez przeszkód trafił do każdej klasy.
Koło Teatralne również przygotowało prezent dla swych kolegów ze szkolnej ławy – spektakl pod tytułem „Dziadek do orzechów.” Przedstawienie wprowadziło widzów w świąteczny nastrój, bowiem Klara, główna bohaterka, przeżywa niezwykłą przygodę właśnie w wigilijną noc. Na scenie mogliśmy podziwiać między innymi lalki, w pięknych balowych sukniach, Cukrową Wieszczkę w baletowej kreacji, jak również szare myszki i ich władcę – Króla Myszy, którzy uwięzili tytułowego Dziadka do orzechów.
Ten niezwykły dzień swój finał miał na schodach naszej szkoły, gdzie do wspólnego zdjęcia ustawili się wszyscy Mikołajowie i Mikołajki w charakterystycznych czerwonych czapkach.
Opiekunki Samorządu Uczniowskiego:
Anna Karczowska
Dorota Powązka - Baranowska
28 listopada uczniowie klas 4-5 pod opieką p. Agnieszki Garuli i Lucyny Zalewskiej uczestniczyli w spektaklu Wrocławskiego Teatru Lalek pt. „Burza”. Twórcy spektaklu Elżbieta Chowaniec i Marek Zákosteleck postanowili zmierzyć się z wielką klasyką i udowodnić, że można ją grać także dla najmłodszych. Tym razem wzięli na warsztat "Burzę" – jedno z ostatnich i najbardziej tajemniczych dzieł Shakespeare'a.
Przedstawiona na scenie historia dzieje się w kosmosie, a na pierwszy plan wysuwa się wątek miłosny. Na odległej planecie rozbija się statek kosmiczny, którym podróżują Antonio wraz z przyjacielem Alonsem i jego synem Ferdynandem. Miejsce jest zamieszkane przez zesłanych tam przed laty przez Antonia księżniczkę Mirandę i jej ojca Prospera. Wygnańcom towarzyszą tubylcy – potworny Kaliban i tajemniczy Ariel. Na skutek intrygi Prospera Miranda i Ferdynand zakochują się w sobie. Spektakl wzbudził wiele emocji i dostarczył niezapomnianych wrażeń. Wspaniała gra aktorska, niesamowita scenografia, kostiumy i efekty specjalne na długo zapadną w pamięci młodych widzów.
Po przedstawieniu uczniowie udali się na spacer po wrocławskim rynku, gdzie mogli podziwiać ozdoby i dekoracje świąteczne na Jarmarku Bożonarodzeniowym. W bajkowej scenerii, pośród pachnących lasem choinek, szopek, stroików, aromatu pierników, świątecznych łakoci i wielu niespodzianek wszyscy czuli magię nadchodzących świąt.