Nawigacja

  • Aktualizacja rozkładu jazdy autobusów 2020/2021

    Aktualizacja rozkładu jazdy autobusów 2020/2021

    W załączeniu rozkład jazdy, który będzie obowiązywał od 27.10.2020



    Rozklad_jazdy_dla_Prusic_27.10.2020.docx

    odwozy autobus nr 1 bez zmian, 3,4,5 w załączniku

  • Przewodnik po Office 365 MS Teams

  • „BYSTRZYCKIE DLA BYSTRZAKÓW” , czyli spotkanie z przygodą uczniów klasy VIb i VIc na wycieczce w Góry Bystrzyckie

    „BYSTRZYCKIE DLA BYSTRZAKÓW” , czyli spotkanie z przygodą uczniów klasy VIb i VIc na wycieczce w Góry Bystrzyckie

    W  dniach 12-14 października 2020 r. 34 uczniów klas VI B i VI C  z wychowawcami i opiekunami wyjechało  na trzydniową  wycieczkę do Schroniska „Jagodna” na przełęczy Spalona w Górach Bystrzyckich. Wyjazd miał charakter krajoznawczo – integracyjny i przez trzy kolejne dni uczniowie uczestniczyli w zajęciach  edukacyjno – przygodowych z położeniem nacisku na integrację grupy. W celu zapewnienia właściwych warunków pracy  oraz bezpieczeństwa podczas wycieczek, uczniowie podzieleni zostali na 2 grupy zajęciowe, prowadzone przez instruktorów z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi oraz posiadających  uprawnienia przewodników górskich oraz ratowników GOPR. W pierwszym dniu pobytu znalazły się zajęcia rekreacyjno-edukacyjne z wykorzystaniem systemu lin stalowych i miękkich o wysokość do 3 metrów, tzw.  Niski Park Linowy, na którym kształtowaliśmy  sprawność fizyczną, ale przede wszystkim uczyliśmy się współpracować i porozumiewać. Orientuj się! To właśnie Jagodna! – była to pełna wrażeń wyprawa, na której poznaliśmy najbliższą okolicę i podstawy terenoznawstwa – orientowanie mapy, posługiwanie się kompasem i  wykorzystywanie naturalnych wskaźników orientacyjnych. Następny dzień upłynął nam pod hasłem  „Bystra Operacja”, czyli detektywistyczno-przygodowa gra terenowa oraz „Survival z klasą”– szkolenie z podstaw sztuki przetrwania, na którym uczyliśmy się rozpalania ogniska za pomocą krzesiwa, pieczenia podpłomyków i gotowaliśmy leśną herbatę. Końcowym akcentem pobytu były ekologiczne warsztaty artystyczne. Korzystając z szablonów prostych poduszek,  zabawek  każdy uczeń własnoręcznie stworzył oryginalną przytulankę wypełnioną   ekologiczną łuską gryki. Finałem wycieczki był charakterystyczny dla miejsca posiłek, czyli uśmiechnięte i pogodne racuchy jagodne oraz opiekane ruskie pierogi. Było klimatycznie, przytulnie i  smacznie.

     

    Opiekunowie:
    Agnieszka Garula, Barbara Sołowczuk-Fiszer,
     Lucyna
      Zalewska

  • Informacja dla rodziców

                                                                                                                                                    Prusice, 06.10.2020r.

     

    Dzień  14 października (środa) 2020r. jest dniem wolnym od  zajęć dydaktycznych. Szkoła zapewnia zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. W tym dniu będą kursowały autobusy szkolne.

  • TRZYDNIOWA WYCIECZKA KLASY 8a, 8b, 7a, 7b, 6a DO WARSZAWY

    TRZYDNIOWA WYCIECZKA KLASY 8a, 8b, 7a, 7b, 6a DO WARSZAWY

    "Gdybyś ujrzeć chciał

    Nadwiślański świt

    Już dziś wyruszaj ze mną tam

    Zobaczysz, jak

    Przywita pięknie nas

    Warszawski dzień"

                          Czesław Niemen "Sen o Warszawie" 


       Pozdrowienia ze słonecznej Warszawy ślą uczniowie klas 8a, 8b, 7a, 7b, 6a, którzy pod opieką Pana Tomasza Drohomireckiego, pań Anny Karczowskiej, Arletty Kuźmenko i Magdaleny Bajewskiej wybrali się do Warszawy, aby poznać piękno naszej stolicy 🌞.

       W poniedziałek zobaczyliśmy groby słynnych Polaków spoczywających na Powązkach, znanych sportowców, jak Irena Szewińsa, Kazimierz Górski, Kamila Skolimowska; piosenkarzy- Czesława Niemena, Kory Jackowskiej, pisarzy- Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Kamila Krzysztofa Baczyńskiego, jak również mogiły bohaterów powieści Aleksandra Kamińskiego "Kamienie na szaniec." Ujrzeliśmy słynny Pomnik Powstania Warszawskiego oraz Pomnik Małego Powstańca. Przeszliśmy historyczną częścią Warszawy, czyli Traktem Królewskim po Krakowskim Przedmieściu, na koniec odpoczęliśmy pod Kolumną Zygmunta III Wazy.

       W ramach projektu matematyczno - przyrodniczego we wtorek uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Centrum Nauki Kopernik. Przez kilka godzin młodzi naukowcy zgłębiali wiedzę z dziedziny fizyki, chemii, matematyki i biologii, przeprowadzali doświadczenia, eksperymentowali, poznawali siebie i otaczający nas świat.

        Następnym punktem programu były Warszawskie Łazienki - letnia rezydencja króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz Pałac w Wilanowie - rezydencja króla Jana III Sobieskiego. Wjechaliśmy również na taras widokowy Pałacu Nauki i Kultury, znajdujący się na 30 piętrze wieżowca. Obowiązkowo musieliśmy wykonać zdjęcie z Warszawską Syrenką 🧜, jak również przejechać się metrem.

        Kontynuując zwiedzanie Warszawy, uczniowie klasy 8a, 8b, 7a, 7b i 6a trzeciego dnia zobaczyli dwa jakże różne od siebie obiekty - Stadion Narodowy PGE i Muzeum Powstania Warszawskiego.

        Pierwszy punkt programu sprawił radość przede wszystkim pasjonatom piłki nożnej. Mieliśmy okazję zobaczyć nie tylko stadion, ale również szatnie polskiej reprezentacji i salę konferencyjną. Prawdziwą gratkę stanowiła możliwość obejrzenia koszulek najsłynniejszych polskich piłkarzy, czyli Roberta Lewandowskiego, Artura Boruca, Glika, Błaszczykowskiego czy Piszczka. Uczniowie z dumą zasiedli za stołem konferencyjnym, by poczuć się jak nasza reprezentacja w czasie oficjalnego spotkania z dziennikarzami.
        Po sportowych emocjach nadszedł czas, aby kontynuować poznawanie wojennej historii Warszawy. Udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie za pomocą interaktywnych wystaw przenieśliśmy się do roku 1944, dokładnie między 1. sierpnia a 2. października, kiedy to trwało najtragiczniejsze w dziejach Polski powstanie. Już od wejścia przywitało nas bicie powstańczego serca, które uderza 63 razy na minutę, czyli tyle, ile dni trwało powstanie. Krocząc między salami muzeum, można zerwać kartki z kalendarza odmierzającego czas walki o niepodległość, usłyszeć dźwięki bombowców, odgłosy wybuchających bomb czy granatów, powstańczych piosenek, oficjalnych komunikatów okupanta. Uczniowie mogli również obejrzeć oryginalne mundury powstańców, broń palną, replikę bombowca, a także film dokumentujący ogrom zniszczenia naszej stolicy.
        W ten oto sposób zakończyliśmy wycieczkę po Warszawie, pożegnaliśmy ją dźwiękami piosenki Czesława Niemena "Sen o Warszawie."



  • List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców

      List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców

    Wrocław 2020-09-14

           

    Szanowni Państwo!

    1 września rozpoczął się rok szkolny 2020/2021. Rok wyjątkowo trudny, stojący bowiem pod znakiem bezprecedensowego wyzwania jakim są zmagania z pandemią koronawirusa. Wróciliśmy do nauczania stacjonarnego, które jest bardziej efektywne, służy uspołecznieniu dzieci i młodzieży, zabezpiecza przed negatywnymi skutkami długotrwałej izolacji. Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom większości społeczeństwa, o czym bezspornie zaświadczają sondaże opinii publicznej. Postępujemy jak wiele innych krajów na świecie
    i ogół państw Unii Europejskiej.

    Po dwóch tygodniach nauki można pokusić się o pierwsze podsumowania i wnioski:

    1. Z radością informuję, że na dzień 14 września br. rano w naszym województwie nauczaniem zdalnym zostało objętych 4 jednostek oświaty, zaś nauczanie hybrydowe (częściowo stacjonarne, częściowo zdalne) odbywa się
      w 8 jednostkach. To zaledwie ułamek wszystkich szkół, przedszkoli i placówek tak publicznych jak i niepublicznych, których łącznie jest 2759.
    2. Dyrektorzy szkół, przedszkoli i placówek przygotowali i wprowadzili regulaminy funkcjonowania swoich jednostek w czasie pandemii koronawirusa. Regulaminy te uwzględniają specyfikę poszczególnych szkół, przedszkoli i placówek oraz lokalne uwarunkowania.
    3. Organy prowadzące, wśród których lwią część stanowią samorządy, odpowiednio wyposażyły i zabezpieczyły podległe sobie jednostki oświatowe. Prowadzenie jednostek oświatowych jest zadaniem własnym samorządów gminnych, powiatowych i wojewódzkich (gminy prowadzą przedszkola i szkoły podstawowe, powiaty placówki i szkoły ponadpodstawowe, województwa placówki i szkoły ponadpodstawowe o zasięgu wojewódzkim). Na ten cel mają zagwarantowane udziały w podatkach, zaś w ramach wsparcia z budżetu centralnego otrzymują
      z Ministerstwa Edukacji Narodowej subwencje (na uczniów oraz dzieci 6-letnie
      w „zerówkach” w szkołach i przedszkolach) oraz dotacje.
    4. Organom prowadzącym i dyrektorom pospieszyły z pomocą centralne władze państwowe i ich lokalne ekspozytury:
    • Główny Inspektor Sanitarny, Minister Zdrowia i Minister Edukacji Narodowej przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego przygotowali wytyczne dla dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek - w strefie zielonej, a także żółtej i czerwonej (w powiatach z większą liczbą zakażeń).
    •  Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło dla jednostek oświaty 4 mln litrów płynu dezynfekującego, 50 mln maseczek oraz 75 tys. termometrów bezdotykowych. W systematycznej dystrybucji pomagają Wojska Obrony Terytorialnej („terytorialsi”).
    • Przed rozpoczęciem roku szkolnego we wszystkich powiatach odbyły się spotkania dyrektorów szkół z przedstawicielami Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych.
    • Każdy dyrektor otrzymał specjalny numer telefonu („gorącą linię”) umożliwiający szybki kontakt z pracownikiem Sanepidu.
    • W dniu 24 sierpnia br. skierowałem do dyrektorów list zawierający ważne informacje, sugestie i praktyczne podpowiedzi.
    • Kuratorium Oświaty przygotowało elektroniczny formularz, za pośrednictwem którego dyrektorzy mogą kierować pytania do Kuratorium Oświaty oraz właściwych czyli Państwowych Powiatowych Inspektorów Sanitarnych (od ich opinii zależy przejście jednostki oświatowej na tryb nauczania hybrydowego lub zdalnego).
    • Wizytatorzy Kuratorium Oświaty w swoich rejonach wizytacyjnych służą dyrektorom radą i pomocą, ważne informacje są rozsyłane elektronicznie do szkół, przedszkoli i placówek oraz umieszczane na stronie internetowej www.kuratorium.wroclaw.pl
    1. To, że sytuacja jest pod kontrolą i prawie 100% jednostek oświatowych pracuje stacjonarnie nie może skłaniać do popadania w euforię i huraoptymizm. Walka
      z koronawirusem będzie trwała przez najbliższe miesiące, zaś sezon jesienno-zimowy tradycyjnie obfitujący w przeziębienia i zachorowania na grypę może przynieść także przyrost zakażeń koronawirusem, a tym samym wzrost liczby jednostek oświatowych objętych nauczaniem hybrydowym bądź zdalnym. Zapewniam, że działania osób oraz instytucji odpowiedzialnych za zdrowie
      i bezpieczeństwo w szkołach, przedszkolach i placówkach będą szybkie
      i adekwatne do sytuacji.
    2. Dziś jesteśmy dużo lepiej przygotowani do nauczania zdalnego niż kilka miesięcy temu:
    • Nauczycielom przybyło wiedzy i praktycznych umiejętności. Mają oni możliwość uczestnictwa w kursach i szkoleniach jak efektywnie uczyć na odległość. Informacje o takich nieodpłatnych (w tym finansowanych
      z funduszy unijnych) formach podnoszenia kwalifikacji są umieszczane na stronie MEN wwww.men.gov.pl i Kuratorium Oświaty we Wrocławiu www.kuratorium.wroclaw.pl oraz rozsyłane do szkół, przedszkoli
      i placówek. W podobny sposób do nauczycieli docierają informatory jak uczyć na odległość oraz poradniki dobrych praktyk w zdalnym nauczaniu.
    • Zwiększyła się ilość komputerowego sprzętu. Ministerstwo Cyfryzacji przeznaczyło jeszcze w r. szk. 2019/2020 kwotę 367 mln. zł na zakup komputerów, laptopów i tabletów do szkół w całym kraju, na początku
      r. szk. 2020/2021 trafi do szkół kolejnych 40 tys. laptopów. Zakupów
      z własnych środków dokonują też organy prowadzące oraz fundacje
      i stowarzyszenia wspierające szkoły.
    • Ministerstwo Edukacji Narodowej jeszcze wiosną br. uruchomiło platformę edukacyjną e-podręczniki.pl. Umożliwia ona bezpłatne prowadzenie zajęć on-line, zawiera cenne materiały dydaktyczne, jest systematycznie wzbogacana. Niektóre samorządy uruchomiły własne platformy cyfrowe do zdalnego nauczania.
    1. Wszystkim instytucjom i osobom - z dyrektorami szkół, przedszkoli i placówek na czele - dzięki którym w jednostkach oświatowych w naszym województwie jest bezpiecznie należy się serdeczne podziękowanie i szacunek. Bardzo, ale to bardzo dziękuję!

     

    Szanowni Państwo!

    Bardzo proszę o zrozumienie dla rygorów sanitarnych i zasad wprowadzonych przez dyrektorów w szkołach, przedszkolach i placówkach. Proszę, abyście Państwo je respektowali, a do ich przestrzegania i stosowania motywowali swoje pociechy. Regulaminy obowiązujące w szkołach w czasie pandemii koronawirusa mogą być modyfikowane. Państwa wnioski i postulaty czy to indywidualne, czy formułowane przez Radę Rodziców
    i Radę Szkoły (społeczny organ złożony w równych częściach z uczniów, nauczycieli
    i rodziców; działa w niektórych szkołach na Dolnym Śląsku) bez wątpienia zostaną wzięte pod uwagę przez dyrektorów.

    Proszę o konsekwencję i wytrwałość w stosowaniu się do zasad sanitarnych
    (w szczególności częste mycie i dezynfekowanie rąk; zachowywanie dystansu tam, gdzie jest to możliwe; noszenie maseczek i przyłbic, tam gdzie jest to zalecane). Bezcenna i niezbędna jest odpowiedzialność za siebie i innych (gdy jestem chory - kontaktuję się telefonicznie
    z lekarzem, nie idę do pracy; kiedy mam dziecko chore - kontaktuję się telefonicznie
    z lekarzem, nie wysyłam dziecka do przedszkola, szkoły, placówki).

    Zachęcam do odwiedzania stron internetowych Ministerstwa Edukacji Narodowej
    i Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, strony te są bogatym źródłem aktualnych
    i wiarygodnych informacji, dostarczają zainteresowanym użytecznej wiedzy. W ważnych sprawach i z problemami, które z różnych powodów nie są rozwiązywane w szkole, przedszkolu czy placówce, proszę o kontakt z pracownikami Kuratorium Oświaty zarówno we Wrocławiu, jak i w Delegaturach Kuratorium w Jeleniej Górze, Legnicy i Wałbrzychu.
    Z powodu pandemii koronawirusa preferowany jest kontakt telefoniczny i e-mailowy.

    Jestem święcie przekonany, że jako jedna wielka oświatowa rodzina podołamy wyzwaniu, zdamy egzamin z solidarności, odpowiedzialności i dyscypliny. W tych trudnych chwilach wspierając się - bądźmy razem!

    Z życzeniami zdrowia i wyrazami szacunku

    Roman Kowalczyk

    Dolnośląski Kurator Oświaty

  • Zgoda na udział dziecka w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2020/2021

  • Aktualizacja rozkładu jazdy autobusów 2020/2021

    Aktualizacja rozkładu jazdy autobusów 2020/2021

    Dzień dobry


    w załączeniu rozkład jazdy, który będzie obowiązywał od 14.09.2020 r.

    Rozklad_jazdy_Gmina_Prusice_od_14.09.2020.doc


  • Ubezpieczenie w roku szkolnym 2020/2021

    W załączniku jest: zakres ubezpieczenia, oraz ogólne warunki ubezpieczenia.

    OWU_NNW_Szkolne_V_RODO.pdf

    ZAKRES_UBEZPIECZENIA_NNW-2020-2021.doc

    Zal1_OWU_NNW_Szkolne.pdf

         


  • WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

    1. O przedmiocie

    Wychowanie do życia w rodzinie, inaczej WDŻ, to jeden z przedmiotów nauczanych w szkole podstawowej i średniej. Jak każdy szkolny przedmiot ma własną podstawę programową określającą zarówno cele kształcenia, jak i przekazywane uczniom treści.  Zgodnie z założeniami zajęcia WDŻ mają wspierać rodziców w wychowywaniu dzieci głównie w tych obszarach, o których w wielu domach nie mówi się wiele, albo nie rozmawia się wcale. Dlatego też poruszane na zajęciach tematy mają pomagać dzieciom we właściwym przeżywaniu okresu dojrzewania i zrozumieniu emocji, przedstawiać normy społeczne, pomagać znajdować odpowiedzi na podstawowe pytania egzystencjalne, wspierać w kształtowaniu hierarchii wartości, ale też – jak czytamy w podstawie programowej tego przedmiotu – wzmacniać proces identyfikacji z własną płcią. Na zajęciach z WDŻ uczniowie mają też poznać możliwości, jakie daje system poradnictwa dla dzieci i młodzieży (w tym poradnie szkolno-wychowawcze), nauczyć się, jak okazywać szacunek innym, zdobyć wiedzę na temat ludzkiego organizmu i zmian, jakie zachodzą w nim w okresie prenatalnym. Powinni również nauczyć się szacunku dla ciała innej osoby oraz poznać sposoby na to, jak obronić swoją nietykalność seksualną, nauczyć się korzystać z internetu w taki sposób, by umieć rozpoznać negatywne treści. W szkole podstawowej program zajęć z WDŻ rozłożony jest na pięć lat nauki, począwszy od czwartej, a skończywszy na ósmej klasie. Program  podzielony jest na 6 działów tematycznych: Rodzina, Dojrzewanie, Seksualność człowieka, Życie jako fundamentalna wartość, Płodność i  Postawy.

    1. Akty prawne

    Akty prawne, na których opiera się realizacja tychże zajęć w programie szkolnym, to przede wszystkim Ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży z dnia 7 stycznia 1993 r. (Dz. U. z 1993 r. nr 17, poz.78, z późn. zm.). Drugi dokument stanowiący uprawomocnienie praktycznej realizacji zajęć to Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 1999 r. w sprawie sposobu nauczania szkolnego oraz zakresu treści dotyczących wiedzy o życiu seksualnym człowieka, o zasadach świadomego i odpowiedzialnego rodzicielstwa, o wartości rodziny, życia w fazie prenatalnej oraz metodach i środkach świadomej prokreacji zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego (Dz. U. z 1999 r. nr 67, poz. 756, z późn. zm.)

    1. Realizacja zajęć
    1. W odróżnieniu od innych przedmiotów szkolnych specyfika zajęć WDŻ polega na tym, że są one prowadzone w szkołach obligatoryjnie, natomiast nie są obowiązkowe dla ucznia. Dobrowolność udziału w lekcjach wychowania do życia w rodzinie wynika z respektowania praw rodziców jako pierwszych i najważniejszych wychowawców swoich dzieci oraz jest konsekwencją funkcjonującego w Polsce porządku konstytucyjnego, który gwarantuje rodzicom prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami – o czym mowa w art. 48 ust. 1 oraz art. 53 ust. 3 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.
    2. Na realizację zajęć w poszczególnych klasach przeznaczonych jest, nie mniej niż 14 godzin: 9 spotkań wspólnych i 5 z podziałem na grupy dziewcząt i chłopców.
    3. Na zajęcia wychowania do życia w rodzinie nie będą uczęszczać tylko ci uczniowie, których rodzice zgłoszą dyrektorowi szkoły rezygnację z udziału w zajęciach (formularz u wychowawcy lub w sekretariacie szkoły).
    4. Zajęcia nie podlegają ocenie i nie mają wpływu na promocję ucznia do klasy pro­gramowo wyższej ani na ukończenie szko­ły przez ucznia.
    5. Zajęcia odbywają się w oparciu o Programu nauczania wychowania do życia w rodzinie dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej „Wędrując ku dorosłości”, autorstwa: Teresy Król.

     

    Opracowała
    mgr Barbara  Sołowczuk-Fiszer - nauczyciel przedmiotu

     

  • WYCIECZKA ROWEROWA KLASY 6 B

    9 września 2020 roku uczniowie klasy 6 B pod opieką wychowawcy oraz pedagoga szkolnego wzięli udział w wycieczce rowerowej do Żmigrodu. Trasa wycieczki wiodła ścieżką rowerową z Prusic przez Pietrowice Małe, Ligotkę, Dobrosławice, Przedkowice,  Osiek, Jamnik,  Żmigród - Zespół Pałacowo Parkowy. Droga powrotna przebiegała tą samą trasą. Głównym celem wycieczki było poznawanie piękna przyrody, krajobrazu i zabytków okolicy, a także popularyzacja turystyki rowerowej oraz wdrażanie zasad bezpieczeństwa.

    Żmigrodzki park urzekł uczniów wspaniałymi, starymi drzewami, wypielęgnowaną starannie roślinnością, licznymi  ścieżkami,  ruinami pałacu Hatzfeldów, basztą,  japońskim domkiem, drewnianymi mostkami, stawami, placem zabaw.

    Udział w wycieczce pozwolił na kształcenie umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej, a także upowszechnianie aktywności ruchowej jako właściwego sposobu spędzania wolnego czasu. Uczniowie pomimo zmęczenia byli dumni i ogromnie zadowoleni, że udało im się pokonać dystans ponad 30 km. Pogoda i dobry humor dopisały wszystkim uczestnikom rowerowej wyprawy, którzy z niecierpliwością oczekują na kolejny wyjazd.

     

  • Zasady bezpiecznego korzystania z pojazdów publicznego transportu zbiorowego

  • Informacja dla rodziców i uczniów klas 1 i 2c

    Informacja dla rodziców i uczniów klas 1 i 2c

    W dniu rozpoczęcia roku szkolnego tj. 1 września (wtorek godz. 8.00) będzie możliwość wejścia do szkoły dziecka wraz z rodzicem (1 rodzic lub 1 opiekun) - wejście boczne naprzeciwko drzwi do klubu uczniowskiego - wejścia C. Pamiętamy o przestrzeganiu reżimu sanitarnego (maseczka, dystans, dezynfekcja rąk).

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

    Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Prusicach

    Szanowni Rodzice i Uczniowie

     

    Informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 dla uczniów klas 1-8 odbędzie się 1 września 2020 r. ( wtorek) o godz. 8.00.

    Uczniowie spotkają się z wychowawcami w wyznaczonych salach ( ze względu bezpieczeństwa nie będzie uroczystej akademii).

     

    Informacja o rozpoczęciu nowego roku szkolnego w oddziałach przedszkolnych i zerówkach zamieszczona zostanie w oddzielnej zakładce.

    Prosimy wszystkich uczniów o punktualne przybycie i zachowanie obowiązujących zasad bezpieczeństwa (dezynfekcja rąk po wejściu do budynku szkoły).

    Do budynku szkoły wchodzą tylko uczniowie i pracownicy szkoły.

    31 sierpnia 2020r. (poniedziałek) o godz. 9.00 w Kościele św. Jakuba w Prusicach odbędzie się msza święta na nowy rok szkolny.

  • Dni otwarte

    Dni otwarte

    Serdecznie zapraszamy przyszłych nowo przyjętych przedszkolaków w wieku 3 lat i ich opiekunów (tylko jeden rodzic lub opiekun) na Dzień Otwarty  w naszym przedszkolu w dniu 28 sierpnia 2020 r. w godz. 930 – 1300  - wejście B.

    Pamiętamy o przestrzeganiu reżimu sanitarnego (maseczki).

  • Uwaga

    Uwaga

    Wakacje dobiegają końca. Ze względu panującej pandemii koronawirusa organizacja zajęć w nowym roku szkolnym 2020/2021 będzie miała szczególny charakter. W trosce o bezpieczeństwo uczniów, pracowników szkoły i innych osób związanych z oświatą dyrekcja szkoły dokłada wszelkich starań, aby zminimalizować ryzyko zakażenia wirusem COVID-19. Prosimy jednak mieć na uwadze, że nasze bezpieczeństwo zależy od odpowiedzialnego zachowania nas wszystkich.

    W najbliższym czasie przekażemy rodzicom i uczniom dokładne wytyczne odnośnie obowiązujących obostrzeń i wprowadzonych zasad.

    Zachęcamy do zapoznania się z informacjami przedstawionymi przez Główny Inspektorat Sanitarny: https://gis.gov.pl/aktualnosci/bezpieczny-powrot-do-szkol-wytyczne-men-mz-i-gis-dla-publicznych-i-niepublicznych-szkol-i-placowek-od-1-wrzesnia-2020-r/

  • Wykaz podręczników do religii na rok szkolny 2020/2021

    Klasa 1 „POZNAJĘ BOŻY ŚWIAT”.
    wyd. Jedność; Podręcznik zgodny z programem nauczania nr AZ-1-01/18

     

    Klasa 2 „DZIEMY DO JEZUSA” wyd. Jedność; 

    Podręcznik nr AZ-12-01/12-KI-3/12 z dn. 4 I 2012r.

     

    Klasa 3 „JEZUS JEST Z NAMI” wyd. Jedność; 

    Podręcznik nr AZ-13-01/12-KI-4/13 zgodny z programem AZ-1-01/12  z dnia 4 I 2012.


     

    Klasa 4 „MIEJSCE PEŁNE BOGACTW” wyd. Jedność;

    Podręcznik nr  AZ-21-02/12-KI-1/12 opracowany według programu nauczania religii nr AZ-2-02/12 z dnia 30 V 2012 r. 

     

    Klasa  5 „SPOTKANIA UBOGACAJĄCE”  wyd. Jedność; 

    Podręcznik nr AZ-22-02/12-KI-1/13 zgodny z programem nauczania religii nr AZ-2-02/12 z 30 V 2012 r.

     

    Klasa 6 „TAJEMNICE BOGATEGO ŻYCIA” wyd. Jedność; 

    Podręcznik  AZ-23-02/12-KI-3/14 zgodny z programem nauczania religii nr AZ-2-02/12 z 30 V 2012 r.

     

    Klasa 7 „ BŁOGOSŁAWIENI, KTÓRZY SZUKAJĄ JEZUSA” wyd. Jedność; 

    Podręcznik do nauki religii rzymskokatolickiej dla VII klasy szkoły podstawowej zgodny z programem nauczania nr AZ-3-01/13 z dnia 9 IV 2013 r. 

     

    Klasa 8 „BŁOGOSŁAWIENI, KTÓRZY UFAJĄ JEZUSOWI” wyd. Jedność; 

    Podręcznik nr AZ-32-01/13-KI-4/14 do nauki religii rzymskokatolickiej dla klasy VIII szkoły podstawowej zgodny z programem nauczania nr AZ-3-01/13 z dnia 9 IV 2013 r. 

     

     

  • MALI MIŁOŚNICY PRZYRODY Z AKADEMII PRZEDSZKOLAKA. ICH HODOWLE ROŚLIN, OBSERWACJE I PRACE PLASTYCZNE Z CZASU ZDALNEGO NAUCZANIA.

    Jest to tylko niewielka część zdjęć dokumentujących pracę dzieci i rodziców. Szacunek i podziękowania za piękną pracę dzieci i współpracę z rodzicami od wychowawcy gr. "Motylki" Renaty Jakubiak.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Prusicach
    ul. Żmigrodzka 43
    55 - 110 Prusice
  • (71)3126211

Galeria zdjęć