Liceum Ogólnokształcące im. K. Holteia, Technikum i Branżowa Szkoła I stopnia

Szanowni Państwo,

Rodzice i Opiekunowie Uczniów VIII Klas Szkoły Podstawowej,

Ósmoklasiści,

zapraszamy do wyboru naszej oferty edukacyjnej i rozpoczęcia nauki w Powiatowym Zespole Szkół im. W. Reymonta (Liceum Ogólnokształcące im. K. Holteia, Technikum i Branżowa Szkoła
I stopnia).

W roku szkolnym 2021/2022 w Liceum Ogólnokształcącym
im. K. Holteia – zdobywcy tytułu Brązowej Szkoły w ogólnopolskim rankingu ”Perspektyw”-  dysponujemy dwoma  profilami kształcenia:

• humanistycznym (z rozszerzonymi: historią, językiem polskim
    i językiem angielskim), który umożliwia podjąć studia: prawnicze, historyczne, filologiczne, dziennikarskie czy też politologiczne.  Zajęcia dodatkowe: Edukacja prawna (zajęcia przygotowujące do rozszerzonej matury z wiedzy o społeczeństwie).

W ramach zajęć organizowanych w szkole oraz poza nią (wyjazdy tematyczne, warsztaty, wystawy) uczniowie wszechstronnie rozwijają swoje pasje (również te artystyczne) uczestnicząc w konkursach przedmiotowych, w których osiągają wysokie lokaty (np. Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa  „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego..”).

• matematyczno-przyrodniczym (nowy profil od roku szkolnego 2021/2022)
    (z rozszerzonymi: językiem angielskim i do wyboru 2 przedmiotami:  matematyką, geografią lub biologią). Zajęcia dodatkowe (w przypadku wyboru rozszerzonej biologii): chemia przygotowująca do matury rozszerzonej.

W programie klasy planowane są wyjazdy m.in: regionalne,  w Sudety
i Góry Świętokrzyskie oraz międzynarodowe: na Słowację i na Maltę. Dodatkowo absolwenci szkół podstawowych, którzy wybiorą profil matematyczno-przyrodniczy będą mogli uczestniczyć w zajęciach: terenowych, laboratoryjnych, dodatkowych
z przedmiotów maturalnych, rozwijających zainteresowania  oraz konkursach m.in. o Prawach Człowieka, Wiedzy o Mapie, Eko-Ziemia czy też w olimpiadach przedmiotowych z biologii, geografii i chemii.

W Liceum będą odbywały się  zajęcia dodatkowe, warsztaty, wyjazdy  krajowe oraz międzynarodowe w ramach realizacji projektu „Edukacja przyszłości”.

W ofercie Technikum znajdują się  dwa kierunki:

• technikum hotelarskie  z procesjonalnie wyposażonymi  gabinetami do nauki praktycznych zajęć z obsługi konsumenta i gastronomii Szkoła organizuje  praktyki zawodowe w wysokiej klasy hotelach 4* i 5* oraz prowadzi kursy: barmański, baristy i carvingu. Gastronomiczne zdolności prezentujemy co roku w  Kulinarnym  Rajdzie Mistrzów w Hotelu HASTON Wrocław.
  • technikum reklamy rozwijające umiejętności  organizacji kampanii marketingowych, projektowania i tworzenia środków reklamowych. W roku szkolnym 2021/2022 przygotowaliśmy kursy: grafiki komputerowej (CorelDraw, Photoshop i Illustrator), Facebook & Instagram Ads oraz Google Ads Display & Shopping.

W Branżowej Szkole I stopnia  od wielu lat funkcjonuje klasa wielozawodowa, w której możecie zdobyć  kwalifikacji: sprzedawcy, cukiernika, kucharza, fryzjera, malarza, piekarza, rolnika, stolarza, blacharza samochodowego, mechanika pojazdów samochodowych, elektromechanika pojazdów samochodowych, elektryka, mechatronika, elektronika i magazyniera.

ZAPRASZAMY DO PZS W OBORNIKACH ŚLĄSKICH !!!!

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej szkoły: http://www.pzs-obornikislaskie.pl, na fanpage’u szkoły na Facebooku.