Nawigacja

 • Wycieczka klasy 5a do Pietrowic Małych

  Wycieczka klasy 5a do Pietrowic Małych

   

              20 października 2017 r. uczniowie klasy 5a, pod opieką wychowawczyni oraz rodziców, wyruszyli na pieszą wycieczkę do Pietrowic Małych.

  Mimo mgły i rosy, piątoklasiści dziarskim krokiem wyruszyli o 900 do pobliskich Pietrowic, aby w miłym gronie spędzić te ostatnie ciepłe jesienne chwile. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców mogliśmy rozpalić ognisko, upiec kiełbaski i chlebek, zjeść trochę słodkości i zażyć duuuużo ruchu na świeżym powietrzu.

  Chłopcy oczywiście zarezerwowali boisko, gdzie rozegrali emocjonujący mecz. Dziewczynki natomiast okupowały plac zabaw. Były również zabawy przy muzyce, tzw. „właściciel marionetek”, „Baba Jaga patrzy” czy najzwyklejszy berek. Na koniec poskakaliśmy przez kabel, nawet mamy z przyjemnością przypomniały sobie młodzieńcze lata i raźno skakały z pociechami.           

  Z żalem wracaliśmy do szkoły, obiecując sobie, że niedługo znów zagościmy w Pietrowicach.             

   

                                                                                                                                                           Anna Karczowska

 • zDolny Ślązaczek 2017-etap szkolny

  12.10.2017

  11 października uczniowie klas 5-7 Szkoły Podstawowej w Prusicach przystąpili do XV Dolnośląskiego Konkursu zDolny Ślązaczek. Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami z języka polskiego i matematyki. Konkurs rozpoczął się o godzinie 10 i trwał 60 minut.

  Ilość zadań z języka polskiego -10, a z  matematyki 12.  Ilość punktów do zdobycia to 30. Nad przebiegiem konkursu czuwały panie: Anna Karczowska i Dorota Powązka-Baranowska.

  Do konkursu przystąpiło 11 uczniów: Elżbieta Utko (5a), Sandra Boruszewska (6a), Weronika Karczowska (7b), Oliwia Musielak (7b), Olivia Bojarun (6a), Nela Bojarun (6a), Amelka Malec (7c), Zofia Sarnecka (6a), Łukasz Miara (7c), Michał Orfin (7b), Emil Woźniak (6b). Najlepszym w szkole okazał się Michał Orfin z klasy 7b, który zdobył 20 pkt.

  Wszytkim uczniom bardzo serdecznie gratulujemy:) i z niecierpliowością czekamy na ogłoszenie wyników przez organizatorów.

                                                                                                                 Dorota Powązka-Baranowska

   

 • Spotkanie autorskie

  16 października o godzinie 11 klasy 3 i 4 SP w Prusicach wzięły udział w spotkaniu autorskim z pisarzem, dziennikarzem, detektywem, reporterem, organizatorem wypraw i szkół przetrwania i instruktorem survivalu - Krzysztofem Petkiem. Spotkanie odbyło się w Multitece
  w Prusicach. Pan Krzysztof opowiedział uczniom o swojej pracy, wyprawach w najodleglejsze zakątki świata, zaprezentował ciekawe zdjęcia z podróży. Na koniec odpowiedział na pytania dzieci i złożył autografy w książkach. Autor promował swoje nowe opowiadanie detektywistyczne dla dzieci pt.: „Spokojne wakacje". Podarował jedną książkę z autografem uczniom SP w Prusicach. Książka została przekazana do naszej szkolnej biblioteki. Spotkanie odbyło się w ramach promocji czytelnictwa w naszej szkole.

   

  Ewelina Skrzypiec

 • Koncert - „Znajdź pomysł na siebie”

  17.10.2017

  We wtorek 17.10.2017 r. uczniowie klas 5, 6, 7, II i III wzięli udział w realizacji autorskiego programu wychowawczo - profilaktycznego o nazwie: „Znajdź pomysł na siebie”. Program obejmował m.in. konkursy, skecze, prezentacje oraz koncert członków zespołu Full Power Spirit.

  W trakcie 100 minutowego spotkania prowadzący - niekiedy w żartobliwy sposób – próbowali sprawdzić, gdzie dziś warto szukać: szacunku, miłości i akceptacji, bo m. in. w tych trzech wartościach można ująć słowo „szczęście”.

   

                                                                                                                                                                   Agnieszka Garula

   

 • Wybory Samorządu Uczniowskiego

  10.10.2017

  Wybory do Samorządu Uczniowskiego Małych i Dużych

   

      10 października 2017 r. uczniowie klas 4-7 SP i II-III Gimnazjum w Prusicach wzięli udział w powszechnych wyborach do Samorządu Uczniowskiego.

      Swoje kandydatury zaproponowali Igor Puknel i Flip Tatara z klasy 4b, Radosław Roguszczak z klasy 7b, Zuzanna Fajer z klasy 7a oraz Nikola Cetera z klasy IIIa.

      W wyniku tajnego głosowania do prezydium Samorządu Uczniowskiego dostali się Radosław Roguszczak, który zdobył 107 głosów, Nikola Cetera z sumą 106 głosów, Filip Tatara, który uzyskał poparcie u 28 osób oraz Zuzanna Fajer z 26 głosami.

       Gratulujemy i życzymy owocnych rządów.

   

                                                                                                                        Anna Karczowska

 • Przedstawienie Koła Teatralnego

  Spektakl z okazji Dnia Nauczyciela

   

         16 października 2017 r. Szkolne Koło Teatralne zaprosiło społeczność uczniowską, grono pedagogiczne oraz gości na spektakl pt. „Jak reforma oświaty do szkoły trafiła”.

          Młodzi aktorzy przenieśli widzów do świata starożytnej Grecji, aby pokazać, że to Prometeusz stworzył pierwszego nauczyciela. Oczywiście bogowie olimpijscy mieli w tym przedsięwzięciu duży udział – Atena podzieliła się z nauczycielem swą wiedzą, Afrodyta urodą, Hera dała trochę uporu, Artemida odwagi, Apollo słuch muzyczny, a Hestia ciepła.

       Zeus bardzo zdenerwował się poczynaniami Prometeusza, postanowił więc stworzyć kobietę, aby rozkochała w sobie nauczyciela. I tak powstała Pandora… Zeus wyposażył ją w teczkę, w której ukrył projekt reformy edukacji. Oczywiście ciekawska Pandora namówiła nauczyciela do otwarcia teczki i w ten właśnie sposób reforma trafiła do szkoły.

        Na zakończenie spektaklu uczniowie złożyli życzenia wszystkim nauczycielom, życząc wytrwałości, cierpliwości i wielu sukcesów.

   

                                                                                            Anna Karczowska

 • Obchody Dnia Edukacji Narodowej

  13.10.2017

  Samorząd świętuje Dzień Edukacji Narodowej

   

              13 października 2017 r. Samorząd Uczniowski Małych i Dużych postanowił wyrazić swą wdzięczność wszystkim pracownikom Szkoły Podstawowej w Prusicach.

              W tym uroczystym dniu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, pod czujnym okiem opiekunek, pań Moniki Janickiej i Barbary Sołowczuk – Fiszer, wręczyli dyrekcji, nauczycielom i pracownikom obsługi soczyste jabłuszka i gruszki wraz z najlepszymi życzeniami.

                                                                                                                      Anna Karczowska

 • Wycieczka do Biskupina

  25.09.2017

  Dnia 22 września uczniowie z klasy 4b i 7c Szkoły Podstawowej w Prusicach uczestniczyli w niecodziennej lekcji historii z zakresu kultury łużyckiej na ziemiach polskich. Pod czujną opieką Pani Wiolety Drząszcz, Pani Ewy Szustak-Leszczyńskiej oraz  Pani Blanki Jakubowskiej odbyła się bowiem tego dnia wycieczka do Biskupina. Bardzo pomocni podczas wyjazdu edukacyjnego okazali się towarzyszący dzieciom rodzice.                              
   Biskupin to zrekonstruowana osada  łużycka z ok. VIII w. p.n.e. Ten  dobrze utrzymany rezerwat archeologiczny  znany jest w  całej Europie Środkowej.  Jego  zaletą jest pokazywanie tzw. „żywej historii”. We wrześniu dodatkową atrakcją  tego muzeum na świeżym powietrzu jest  odbywający się cyklicznie festyn.                                      
  Uczniowie  z  naszej szkoły  mieli przyjemność uczestniczyć w tegorocznej imprezie pod tytułem „Bogowie Wojny”.  Oprócz tradycyjnego zwiedzania, oraz rejsu po Jeziorze Biskupińskim, dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały pokazy walk przeprowadzanych przez grupy rekonstrukcyjne  przybyłe z całej Europy.  Ponadto z wielką chęcią przechadzały się wśród licznych straganów rękodzielniczych.  
                                                                           

  Ewa Szustak-Leszczyńska

 • "Święto Piastów Śląskich"

  Wiktoria  Wójcik i Filip Lichtarski uczestnikami uroczystych  obchodów  „Święta Piastów Śląskich” we Wrocławiu
          Dnia 10  października 2017 roku uczniowie naszej szkoły Wiktoria Wójcik z klasy VII c oraz  Filip  Lichtarski  z klasy VI a pod opieką pani Wioletty Drząszcz  oraz  rodziców pani Kamili Lichtarskiej i pani Agnieszki Wójcik  uczestniczyli  we wrocławskim  Ratuszu w obchodach  „Święta Piastów Śląskich”. Z ogromnym zainteresowaniem wysłuchaliśmy wykładu nt. Insygniów Koronacyjnych, który wygłosił Adam Orzechowski. Wszyscy byliśmy  także pod wielkim wrażeniem ekspozycji zrekonstruowanych insygniów koronacyjnych Władysława Łokietka. Nie zabrakło również  wyjątkowej oprawy muzycznej.
       W wielkim skupieniu  wysłuchaliśmy nastrojowej muzyki w wykonaniu  licealistki  szkoły muzycznej klasa gitary p. Marka Zielińskiego. Na tą szczególną okoliczność nasi   uczniowie otrzymali  pamiątkowe książki historyczne  waz z autografem p. Adama Orzechowskiego.
         Obchody  „Święta Piastów Śląskich ”to  inicjatywa Fundacji Korony Polskiej oraz Stowarzyszenia Zdrowa Rodzina . To projekt o charakterze społeczno-historycznym, który  miał  na celu przybliżenie mieszkańcom Śląska, a w szczególności młodzieży szkolnej i akademickiej, dziejów pierwszej dynastii polskiej, której panowanie wywarło przemożny wpływ na losy polskiej państwowości, a najdłużej trwało właśnie na Śląsku.
       Patronat honorowy nad obchodami „Święta Piastów Śląskich” objęli: Wojewoda Dolnośląski- Paweł Hreniak, Metropolita Wrocławski – Ks. Abp Józef Kupny,  Prezydent Miasta Wrocławia Rafał Dudkiewicz, JM Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego – prof. Adam Jezierski,
  Dolnośląski Kurator Oświaty – Roman Kowalczyk oraz
  Starosta Powiatu Wrocławskiego – Roman Potocki.
                       Wioletta Drząszcz

   

 • Malujemy nasze Panie

  11 października 2017 w klasach 1-3 na długiej przerwie z inicjatywy MSU została przeprowadzona akcja ,,Malujemy nasze Panie”

  • Klasy 1 malowały swoje wychowawczynie - 1a - K. Prucnal, 1b - V. Olszewską, 1c - D.Grabowską
  • Klasa 2a- pierwsza grupa malowała swoją wychowawczynię - M. Lisowską, a druga grupa Panią K. Szenfeld.
  • Klasa 2b- pierwsza grupa malowała swoją wychowawczynię - M. Guzik, a druga grupa Panią B. Budzińską.
  • Klasa 3a- pierwsza grupa malowała swoją wychowawczynię – E. Pięt, a druga grupa Panią dyrektor D. Borowiecką.
  • Klasa 3b- pierwsza grupa malowała swoją wychowawczynię –M. Cybulską, a druga grupa Panią dyrektor M. Syrnyk- Żuk.
  • Klasa 3c- pierwsza grupa malowała swoją wychowawczynię –J. Kulik - Blechowską, a druga grupa Panią K. Kaczorowską.

   

  Prace zostały wyeksponowane w holu głównym klas młodszych.

  Dziękujemy za pomoc i organizację Paniom sprzątającym: K. Łuszczyk i J. Hechman oraz Panu K. Żyła.

                                                                                

  Dorota Grabowska i Mirosława Lisowska

 • Dzień Chłopaka w klasach 1-3

  Jak co roku w klasach młodszych świętowano Dzień Chłopaka. Tym razem przypadł on w sobotę, więc  uczniowie z Małego Samorządu Uczniowskiego postanowili uczcić go już w piątek 29 września. W tym dniu dziewczęta wraz z opiekunkami chodziły po klasach z życzeniami dla chłopców oraz upominkami w postaci notesów i naklejek. Podobne prezenty otrzymały również wszystkie Panie Wychowawczynie i Pani Dyrektor.

  Dorota Grabowska i Mirosława Lisowska

 • Pożegnanie lata w klasach 1-3

   

               22 września 2017r. w holu klas 1 – 3 odbył się krótki apel zorganizowany przez opiekunki Małego Samorządu Uczniowskiego. Z okazji kończącego się lata dzieci ubrane były na żółto i wspólnie zaśpiewały kilka piosenek. Korzystając ze sposobności przedstawione zostały nowe opiekunki (D. Grabowska i M. Lisowska) oraz zaprezentowano nowy zespół MSU w skład, którego weszli: Wojtek Doleżał z kl. 2a, Adam Krawczyszyn z kl. 3b i Oliwia Szczepuła z kl. 3c. W miły nastroju uczniowie przywitali jesień i z piosenką rozeszli się do klas.

  D. Grabowska i M. Lisowska

 • Dzień Chłopaka

  29.09.2017

  Dzień Chłopaka

           30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Samorząd Uczniowski klas 4-7 i II – III Szkoły Podstawowej w Prusicach w piątek 29 września tradycyjnie przygotował dla chłopców miłe niespodzianki.

           Już od rana przy wejściu do szkoły na chłopców czekały słodkości. Na trzeciej lekcji w holu odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i drobnych upominków chłopcom, na których zagłosowały ich klasowe koleżanki.

           W kategorii Smerfny Osiłek zwyciężył Radosław Roguszczak z klasy 7b, Smerfnym Pracusiem został Wojtek Curyło z klasy 6b, Smerfnym Marudą Damian Kokoszka z klasy 7b, Bartek Łuszczyk z klasy 6a oraz Oskar Szymański z klasy 5a. Dyplom dla Smerfnego Ciamajdy otrzymali Piotr Butrak z klasy 7a i Aleksander Oksiński z klasy 4c. Tytuł Smerfnego Lalusia dziewczynki przyznały Oskarowi Pudłowskiemu z klasy 7c, Rafałowi Poddębniakowi z klasy 5b, Jakubowi Krzciukowi z klasy 5a, a także Gracjanowi Cybuchowi z klasy 4b. W kolejnej kategorii, czyli Smerfny Zgrywus, zwyciężyli Kacper Czaniecki z klasy 7a i Jakub Nowak z klasy 4a. W śród nagrodzonych nie mogło zabraknąć Smerfnego Łasucha, którym okrzyknięto Jakuba Pudłowskiego z klasy 7c i Bartka Rudnickiego z klasy 4a. Smerfnym Ważniakiem dziewczynki nazwały Mateusza Lisowca z klasy 4b i Jakuba Czyściaka z klasy 4c. Jakub Kita z klasy 5b został Smerfnym Śmiałkiem.

           Dziewczęta z klas II i III gimnazjum wybierały Klasowego Gentlemana. W klasie IIa ten zaszczytny tytuł otrzymał Kajetan Chuchrak. W klasie IIb uznanie w oczach koleżanek zdobył Patryk Matecki. W klasie IIIa dziewczyny wybrały Piotra Nyka, a w IIIb Macieja Ślusarczyńskiego. Mamy nadzieję, że chłopcy z dumą będą nosić ten zaszczytny tytuł.

                                                                                                                                                                                    Anna Karczowska

 • Dzień Szarlotki

  04.10.2017


  Dzień Szarlotki

           W związku z nadejściem jesieni Samorząd Uczniowski klas 4-7 i II-III zorganizował Dzień Szarlotki.

           4 października 2017 roku w holu Szkoły Podstawowej w Prusicach od rana królowała szarlotka. Już od wejścia do szkoły można było poczuć aromat jabłek i cynamonu. Na stołach pysznie prezentowały się jabłeczniki, te tradycyjne z kruszonką, ale i fantazyjne, między innymi ozdobione rozetkami z jabłek.

  Ponieważ rodzice bardzo się natrudzili przy pieczeniu tych wspaniałych ciast, nie mogło więc zabraknąć konkursu na najoryginalniejszy wypiek. Tę trudną decyzję musiało podjąć jury, w którego skład weszli dyrektor Szkoły Podstawowej w Prusicach pani Dorota Borowiecka, pani Helena Wołczańska – nasza nieoceniona sekretarka, pan Zbigniew Krzywulski – konserwator oraz pani Małgorzata Majda. Po degustacji i dokładnym obejrzeniu wypieków jury wybrało zwycięzców: Hannę Rogalę z klasy 4b, Elżbietę Utko oraz Aleksandrę Szczepaniak z klasy 5a.

  W tym miejscu należą się ogromne podziękowania wszystkim rodzicom za zaangażowanie w naszą słodką akcję. Sprzedano 32 blachy ciasta za 462 złote.

  Dziękujemy również dziewczynkom z klasy 7b oraz III b za pomoc w sprzedaży ciast.

                                                                                                                                                                      Anna Karczowska

   

   

 • Rozkłady jazdy autobusów 2017/2018 (zmiana)

  Rozkłady jazdy w załączniku poniżej:

     rozklad_jazdy_od_18.09.2017.pdf

   

 • Ogólne warunki ubezpieczenia

  W załącznikach znajduje się zakres ubezpieczenia oraz ogólne warunki ubezpieczenia młodzieży szkolnej na rok szkolny 2017/2018.

  W sekretariacie można pobrać wersje papierowe tych dokumentów.

  ZAKRES_UBEZPIECZENIA_NNW_SZKOLNE_2017_2018.pdf

  OWU_NNW_Szkolne_2017.pdf

 • Rozkłady jazdy autobusów 2017/2018

  Rozkłady jazdy w załącznikach poniżej:

  rozklad_jazdy_4_wrzesnia_2017_Prusice.doc

  rozklad_jazdy_od_5.09.2017.doc

   

 • WSPANIAŁE SUKCESY PLASTYCZNE

  WSPANIAŁE SUKCESY PLASTYCZNE NASZYCH UTALENTOWANYCH UCZNIÓW

  Nasi młodzi, zdolni uczniowie po raz kolejny odnieśli wspaniałe sukcesy w konkursach plastycznych. W MIĘDZYWOJEWÓDZKIM KONKURSIE DLA GIMNAZJALISTÓW – „FANTAZYJNE ETUI NA TELEFON, TABLET” , którego organizatorem jest    Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobrodzieniu FINALISTĄ ZOSTAŁ GABRIEL WRĘCZYCKI.

  W EATAPIE WOJEWÓDZKIM MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA UCZNIÓW KLAS 5-6 „KOCHAMY MAPY”, organizowanym przez Międzynarodową Asocjację Kartograficzna, Główny Urząd Geodezji i Kartografii, Oddział Kartograficzny Polskiego Towarzystwa Geograficznego, Instytut Geodezji i Kartografii oraz Zakład Geoinformatyki i Kartografii Uniwersytetu Wrocławskiego, WYRÓŻNIENIE OTRZYMAŁA PAULINA BARTOSZEK.

                   

  Natomiast w XIX EDYCJI ETAPU POWIATOWEGO OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY 2017 POD HASŁEM „25 LAT PSP - PROFESJONALNI, SPRAWNI, POMOCNI”, przeprowadzonego przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej - Szefa Obrony Cywilnej Kraju, we współpracy z wydziałami ds. bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego urzędów wojewódzkich,

  LAUREATAMI ZOSTALI:

  Grupa II – 10-13 lat

  V MIEJSCE MAŁGORZATA GARGOL 

  Grupa III – 14-18 lat

  III MIEJSCE ALEKSANDRA WOŹNIAK                   

  IV MIEJSCE LIDIA ŁABATA                                       

  V MIEJSCE WIKTORIA MIKOŁAJCZAK          

  Wyróżnienie Starosty Trzebnickiego otrzymał

  ANTONI SKRZYPIEC

   

  Serdecznie gratulujemysmiley naszym młodym artystom, którzy wraz z dyplomami otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe.

  Życzymy tak wspaniałych osiągnięć w kolejnym roku szkolnym.

 • Akademia Przedszkolaka

  1 września 2017 r. w budynku Zespołu Szkół w Prusicach rusza
  „Akademia Przedszkolaka”
  .

   

  Pomieszczenia zostaną dostosowane dla dzieci w wieku 3-6 lat. Zakupione zostaną m.in. nowe komplety zabawek, pomoce dydaktyczne, tablice interaktywne oraz projektory multimedialne. Sale zostaną wyposażone w nowe komplety mebli (stoły, krzesła, szafki, pufy, leżaki).

  Dzieci przyjęte w ramach projektu, w pierwszym roku funkcjonowania nowopowstałych miejsc będą uczestniczyły w zajęciach rozwijających, takich jak: Świat cyfrowych zabaw, Dziecięcy aerobic z rytmiką i tańcem, Teatr małego przedszkolaka z zabawami społeczno-emocjonalnymi, Dziecięce laboratorium: gry - zabawy – łamigłówki – eksperymenty oraz Zajęcia plastyczno-manualne.

  Pragniemy przygotować je do odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z trudnościami. Stworzymy każdemu dziecku szansę rozwoju w miarę jego możliwości. Zrobimy wszystko, aby w każdym dziecku rozbudzać ciekawość świata i ludzi, spostrzegawczość i wrażliwość.

   

  Dysponujemy jeszcze wolnymi miejscami.

  II termin rekrutacji mija 21 sierpnia 2017 r.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Prusicach
  ul. Żmigrodzka 43
  55 - 110 Prusice
 • (71)3126211

Galeria zdjęć