Regulamin biblioteki

W bibliotece obowiązuje cisza i zakaz spożywania posiłków.

1. Z biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły.
  2. Ze zgromadzonych w bibliotece zbiorów można korzystać:
    - wypożyczając je do domu,
    - czytając lub przeglądając na miejscu (księgozbiór podręczny, czasopisma ).

3. Książki wypożyczamy na 2 tygodnie, za zgodą nauczyciela bibliotekarza można je prolongować.
  4. Wykorzystane materiały powinny być natychmiast zwrócone do biblioteki, gdyż czekają na nie inni czytelnicy.
  5. Wypożyczone materiały należy chronić przed zniszczeniem i zgubieniem.
  6. Czytelnik przed wypożyczeniem powinien zwrócić uwagę na ich stan i zauważone uszkodzenia zgłosić nauczycielowi bibliotekarzowi.
  7. Czytelnik, który zgubi lub zniszczy książkę czy inne dokumenty ze zbiorów bibliotecznych, musi zrekompensować stratę w sposób uzgodniony z nauczycielem bibliotekarzem.
  8. Na dwa tygodnie przed końcem roku szkolnego każdy czytelnik ma obowiązek oddać wszystkie wypożyczone książki i inne rodzaje zbiorów bibliotecznych.
  9. W przypadku rezygnacji z nauki w Zespole Szkół czytelnik zobowiązany jest przed odejściem rozliczyć się z biblioteką.