Regulamin korzystania z komputerów i internetu

• Komputer i jego oprogramowanie służą wyłącznie do przeglądania programów edukacyjnych dostępnych w bibliotece oraz do wyszukiwania informacji poznawczych.
  • Z komputera można korzystać w godzinach otwarcia biblioteki.

• Rozpoczęcie pracy przy komputerze musi być poprzedzone wpisaniem się do rejestru użytkowników i zapoznaniem się z regulaminem korzystania z komputera i Internetu.
  • Maksymalny czas pracy wynosi 15 min. z możliwością przedłużenia, o ile nie będzie innych osób oczekujących na dostęp do komputera.
  • Użytkownik ma obowiązek zachować ciszę i nie zakłócać pracy innym oraz stosować się do poleceń bibliotekarza.
  • Wszelkie zauważone nieprawidłowości w działaniu komputera należy natychmiast zgłosić bibliotekarzowi.
  • Przy jednym komputerze mogą pracować jednocześnie najwyżej dwie osoby.
  • Za uszkodzenie sprzętu komputerowego i oprogramowania użytkownik odpowiada finansowo (jeśli jest niepełnoletni odpowiedzialność ponoszą rodzice).
  • Bibliotekarze mają prawo kontrolować czynności wykonywane przez użytkownika przy komputerze.
  • Bibliotekarz może odmówić użytkownikowi dostępu do komputera, jeśli użytkownik wykonuje czynności niezgodne z regulaminem.
  • Wyniki pracy i wyszukiwania można wydrukować za pozwoleniem bibliotekarza.
  • Nie wolno:
  • - instalować własnych programów,
  • - dokonywać zmian w istniejącym oprogramowaniu i konfiguracji,
  • - korzystać z własnych nośników pamięci,
  • - pozostawiać własnych plików na dysku komputera,
  • - korzystać z serwerów mających charakter rozrywkowy,
  • - spożywać posiłków i napojów.