Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Prusicach
  ul. Żmigrodzka 43
  55 - 110 Prusice
 • (71)3126211

Nawigacja

Mapa

Nasze filmy

 •          7 grudnia 2017 r. Koło Teatralne ze Szkoły Podstawowej w Prusicach gościło w niezwykłym miejscu – w Dziennym Domu Pobytu „Senior – Wigor”, gdzie mieliśmy okazję pokazać nasze najnowsze przedstawienie pt. „Dziadek do orzechów.”

           Na zaproszenie dyrekcji Dziennego Domu Pobytu na spektakl przybyli członkowie Klubu Seniora oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W tak uroczym towarzystwie młodzi aktorzy zaprezentowali spektakl „Dziadek do orzechów”, który wprowadził widzów w tematykę Świąt Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że tym mikołajkowym prezentem sprawiliśmy miłą niespodziankę najstarszym mieszkańcom Prusic.

 • 6 grudnia o godzinie 9.00 w holu klas młodszych zagościł Mikołaj. Witały Go dzieci z Akademii Przedszkolaka, oddziałów zerowych i klas 1-3. Zanim jednak przybył tak zacny gość, uczniowie klas: 1c i 2a zaśpiewali piosenki o Mikołaju: ,,Ding-dong, ding-dong, spadł już śnieg”, „Kochany Panie Mikołaju” - M. Jeżowskiej, „Kochany Mikołaj” - Spiewających Brzdąców, „Pada śnieg”, „A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna”- Fasolek, które były przeplatane zagadkami. Uczniowie mogli zobaczyć fabrykę Mikołaja z wykorzystaniem projektora. Pojawił się również Elf, który przeniósł się ze świata fantazji w rzeczywistość i przekazał Mikołajowi listę grzecznych dzieci. Mikołaj wręczył upominki zaproszonym gościom: Paniom dyrektorkom, nauczycielom oraz paniom woźnym. Uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. Mikołaj w towarzystwie elfów odwiedził każdą klasę, by osobiście wręczyć prezent wszystkim dzieciom i zobaczyć uśmiechy na ich twarzach.

 • Szkolne Koło Wolontariatu zwraca się z gorącą prośbą do wszystkich Uczniów, Rodziców i Nauczycieli, którzy mogą i chcą podzielić się z potrzebującymi, aby aktywnie włączyli się do akcji ŚWIĄTECZNA PACZKA DLA POTRZEBUJĄCYCH MIESZKAŃCÓW GMINY PRUSICE.
  Jak co roku organizujemy zbiórkę świątecznych darów dla mieszkańców naszej gminy, kształtując zarazem pozytywne postawy bezinteresownego działania na rzecz innych ludzi.
  Potrzebne są: długoterminowe produkty spożywcze(np. olej, cu
 • W listopadzie uczniowie klas 4-7 uczestniczyli w wojewódzkim konkursie plastycznym „zNAJ Dolny Śląsk”. Organizatorami Konkursu są: Autorzy Bloga Podróżniczego WolnymKrokiem, Agnieszka Ilnicka i Krystian Łysyganicz www.wolnymkrokiem.pl oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie. Prace konkursowe były wykonywane w formacie A4, dowolną techniką plastyczną (np. ołówek, kredka, pastele, farby plakatowe, wycinanki itp.), za wyjątkiem: collage’u z materiałów sypkich i spożywczych oraz prac przestrzennych i prac z zastosowaniem plasteliny. Tematyka pracy  dotyczyła atrakcji Dolnego Śląska.

 • Dnia 01. grudnia 2017 r. odbyło się  w naszej szkole uroczyste podsumowanie  święta Piastów Śląskich przygotowane przez klasy piąte oraz panią Wiolettę Drząszcz. Uczniowie w pięknych strojach oraz insygniach koronacyjnych wraz z wychowawcami i rodzicami orszakiem  udali się do Sali Tradycji. Wyjątkowe stroje oddawały ducha epoki średniowiecza i  nowożytności , a wykonane przez uczniów  berła, korony, miecze oraz  jabłka zachwycały wszystkich zebranych kreatywnością  piątoklasistów. Na orszak  czekały już  przy Sali tradycji  pani dyrektor Dorota Borowiecka oraz panie wicedyrektorki Elżbieta Pietrzak i Małgorzata  Syrnyk-Żuk.  Pani Wioletta Drząszcz powitała  wszystkich bardzo serdecznie . Podkreśliła  także jak ważny w dziejach Polski jest okres panowania  Piastów Śląskich. Zwróciła uwagę  jak  bardzo  aktywnie uczniowie naszej szkoły brali udział w obchodach święta Piastów Śląskich. Podczas krótkiej  scenki  w humorystyczny sposób Lena Palczewska, Wiktoria Brudnowska,  Wiktoria Wójcik, Filip Lichtarski oraz Mikołaj Kawalec zaprezentowali owocną pracę uczniów związaną  z obchodami. Z ogromnym szacunkiem w  sposób uroczysty zostały przekazane insygnia koronacyjne.  Pani dyrektor Dorota Borowiecka otrzymała koronę,  jako symbol władzy i szacunku do wiedzy, którą przekazał Filip Lichtarski oraz jabłko, które wręczyła Wiktoria Brudnowska. Aleksander Tomalik przekazał miecz pani  wicedyrektor Małgorzacie Syrnyk-Żuk . Pani wicedyrektor Elżbieta Pietrzak została obdarowana przez Wik

 • Drodzy Rodzice i Uczniowie


  Szkolne Koło Wolontariatu składa gorące podziękowania za pomoc w organizacji jarmarku, który nie odbyłby się bez Waszego ogromnego zaangażowania. Wykonane przez Was ozdoby cieszyły się dużym zainteresowaniem, dzięki czemu niezwykle szybko znalazły swoich właścicieli. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży przeznaczymy w całości na zakup przedmiotów na licytację podczas kolejnego Finału WOŚP w Prusicach, który odbędzie się 14 stycznia w naszej szkole, a jego celem będzie pozyskanie środków "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków".
  Razem zebraliśmy 650 ZŁ. Jest to nasz kolejny wspólny udział w pomaganiu innym. Dziękujmy za Waszą pracę, poświęcony czas, wysiłek i serce. 

 •          6 grudnia 2017 r. uczniów Szkoły Podstawowej w Prusicach odwiedził niezwykły gość. Otóż Mikołaj dowiedział się, że w Prusicach uczą się tylko grzeczne dzieci, w związku z tym postanowił zaparkować swoje sanie w holu naszej szkoły i własnoręcznie wręczyć słodkie upominki. Wizytę Mikołaja nadzorował Samorząd Uczniowski „Dużych i Małych”, który oprowadził po szkole tego niezwykłego gościa, aby bez przeszkód trafił do każdej klasy.

           Koło Teatralne również przygotowało prezent dla swych kolegów ze szkolnej ławy – spektakl pod tytułem „Dziadek do orzechów.” Przedstawienie wprowadziło widzów w świąteczny nastrój, bowiem Klara, główna bohaterka, przeżywa niezwykłą przygodę właśnie w wigilijną noc. Na scenie mogliśmy podziwiać między innymi lalki, w pięknych balowych sukniach, Cukrową Wieszczkę w baletowej kreacji, jak również szare myszki i ich władcę – Króla Myszy, którzy uwięzili tytułowego Dziadka do orzechów.

 • 28 listopada uczniowie klas 4-5 pod opieką p. Agnieszki Garuli i Lucyny Zalewskiej uczestniczyli w spektaklu Wrocławskiego Teatru Lalek pt. „Burza”. Twórcy spektaklu Elżbieta Chowaniec i Marek Zákosteleck  postanowili zmierzyć się z wielką klasyką i udowodnić, że można ją grać także dla najmłodszych. Tym razem wzięli na warsztat "Burzę" – jedno z ostatnich i najbardziej tajemniczych dzieł Shakespeare'a.
  Przedstawiona na scenie historia dzieje się w kosmosie, a na pierwszy plan wysuwa się wątek miłosny. Na odległej planecie rozbija się statek kosmiczny, którym podróżują Antonio wraz z przyjacielem Alonsem i jego synem Ferdynandem. Miejsce jest zamieszkane przez zesłanych tam przed laty przez Antonia księżniczkę Mirandę i jej ojca Prospera. Wygnańcom towarzyszą tubylcy – potworny Kaliban i tajemniczy Ariel. Na skutek intrygi Prospera Miranda i Ferdynand zakochują się w sobie. Spektakl wzbudził wiele emocji i dostarczył niezapomnianych wrażeń. Wspaniała gra aktorska, niesamowita scenografia, kostiumy i efekty specjalne na długo zapadną w pamięci młodych widzów.
  Po przedstawieniu uczniowie udali się na spacer po wrocławskim rynku, gdzie mogli podziwiać ozdoby i dekoracje świąteczne na Jarmarku Bożonarodzeniowym. W bajkowej scenerii, pośród pachnących lasem choinek, szopek, stroików, aromatu pierników, świątecznych łakoci i wielu niespodzianek wszyscy czuli magię nadchodzących świąt.

 • WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „OGRODY ŚWIATŁA”       

  W listopadzie uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Prusicach wzięli udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym „OGRODY ŚWIATŁA” dla dzieci do lat 16 pt. "UROKI OGRODÓW CHIŃSKICH". Zadanie konkursowe polegało na samodzielnym wykonaniu pracy plastycznej (rysunek, malarstwo) na karcie poziomej formatu B2 przedstawiającej uroki ogrodów chińskich w tym kwiaty, pomniki przyrody itp. Organizatorem konkursu było Europejskie Stowarzyszenie Miłośników Nauki i Kultury PROGRESSIO wraz z Instytutem Konfucjusza Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Szkoła Podstawowa 42 we Wrocławiu.
   23 listopada nastąpiło ogłoszenie wyników. Wśród nagrodzonych znalazły się dwie nasze uczennice z klasy czwartej. Wyróżnienie otrzymała Kalina Piaskowska, natomiast uznanie Weronika Kanak. Nagrody zostały wręczone laureatom 28 listopada 2017 roku o godz. 12:00 podczas wernisażu prac połączonego z koncertem w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego.
  Gratulujemy wszystkim laureatom, a w szczególności  Kalinie i Weronice, życząc kolejnych wspaniałych sukcesów.

 • Dnia  1 grudnia  uczniowie  gimnazjum ze  Szkoły Podstawowej w Prusicach uczestniczyli  w niecodziennych  zajęciach  edukacyjnych we wrocławskim Urzędzie Wojewódzkim.  Lekcja z wiedzy o społeczeństwie  została przeprowadzona  w  ramach  projektu „ Lekcje wiedzy o administracji rządowej  i samorządowej w województwie”.

  Pod opieką Pani Ewy Szustak-Leszczyńskiej i Pana Tomasza Drohomireckiego młodzież   zdobywała wiedzę na temat zasad funkcjonowania Samorządu Dolnośląskiego oraz zadań realizowanych przez Wojewodę.  Największą atrakcją był zapewne sam fakt  „zasiadania” przez uczniów w sali posiedzeń  Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

liczba odwiedzin: 825102


Logowanie

Nazwa użytkownika:
Hasło:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać

Wiadomości

Galeria zdjęć

Piątek 15.12.2017

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Prusicach
  ul. Żmigrodzka 43
  55 - 110 Prusice
 • (71)3126211

Galeria zdjęć