Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Prusicach
  ul. Żmigrodzka 43
  55 - 110 Prusice
 • (71)3126211

Nawigacja

Mapa

Nasze filmy

 • 15.03.2018

  Żywa lekcja historii -   Kreatywni      architekci z klas piątych…

           Dnia 15 marca 2018r.  odbyło się w naszej szkole podsumowanie prac długoterminowych. Uczniowie klas piątych przygotowali wyjątkowe makiety”. Za swoją kreatywną pracę piątoklasiści otrzymali gratulacje, zostali nagrodzeni dyplomami oraz słodkościami, które wręczyła młodym architektom pani wicedyrektor Elżbieta Pietrzak. Kilkoro uczniów odważnie opowiedziało o swoich projektach. Mikołaj Kawalec, Dawid Piotrowski, Oliwier Maciocha oraz Aleksander Tomalik zaprezentowali miasto przyszłości. Wszyscy chłopcy byli zgodni co do ochrony środowiska oraz ekologicznych rozwiązań do pozyskiwania energii, a życie w mieście powinno być przyjazne dla ludzi i zwierząt. A w nim…? Duża ilości miejsc do wypoczynku w otoczeniu drzew, kwiatów i cisza... Mikołaj wykonał ekologiczne lotnisko dla helikopterów. Inspiracją dla Mikołaja był budynek Hali Stulecia. Równie ciekawe lotnisko zaprojektował Oliwier z bardzo fascynującymi budynkami . Miasto w którym świetnym rozwiązaniem będą samochody elektryczne wraz z eko -punktem do ładowania pojazdów, to rewelacyjny pomysł oraz marzenie Dawida. Makieta  Aleksandra zachwyciła wszystkich pięknymi wieżowcami z solarami w otoczeniu ogromnej ilości zieleni. Olek zwrócił również uwagę, aby w mieście było kilka bezpiecznych  linii metra. Nie zabrakło również projektów współczesnego miasta. Lena Palczewska zaprojektowała Wrocław, ale oczami Leny jest on bardziej ukwiecony i kolorowy. Hub

 •   21 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Prusicach odbył się I Szkolny Konkurs „Mam talent”, którego organizatorkami i pomysłodawczyniami były opiekunki Samorządu Dużych i Małych. Do jury zaproszona została pani Adrianna Maksymowicz – absolwentka naszej szkoły, utalentowana piosenkarka. W skład jury weszły także panie Edyta Skalska i Edyta Hoffman.

    Do rywalizacji przystąpiło 43 uczniów z klas 4-7 oraz II gimnazjum, którzy zaprezentowali swój talent. Mogliśmy więc podziwiać talent plastyczny, usłyszeliśmy osiem piosenek, utwory muzyczne na fortepian i skrzypce. Obejrzeliśmy układ taneczny, zumbę czy gimnastykę artystyczną. Chłopcy pokazali triki z piłką do nogi – żonglerkę, kiwanie, slalom; dziewczyny zaś wykonały układ na rolkach. Były też trzy kabarety i cztery pokazy sztuk magicznych – uczniowie klasy 5b przygotowali eksperymenty z chemii.  Najwięcej emocji wzbudziła jednak ekstremalna jazda Szymona Kreczmera na rowerze i pokaz samoobrony w wykonaniu Oliwii Bojarun z klasy 6a, której towarzyszyła Karolina Kupis z klasy 6b.

 • 07.03.2018

  7 marca uczniowie klas 6 i 7 pod kierunkiem p, Agnieszki Garuli i Lucyny Zalewskiej udali się do Narodowego Forum Muzyki,  na koncert z cyklu Filharmonia dla Młodych pt. „Pory roku”.

  Młodzi melomani usłyszeli wspaniałe dzieło Antonia Vivaldiego – kompozytora i skrzypka z Włoch, który żył i tworzył na przełomie XVII i XVIII w. Vivaldi napisał koncerty skrzypcowe, którym nadał tytuły: „Wiosna”, „Lato”, „Jesień”, „Zima”, gdzie za pomocą dźwięków odmalował zmiany zachodzące w przyrodzie. Każdą porę roku odpowiednio scharakteryzował i podzielił na sceny.

 • SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

  ZAPRASZA WSZYSTKICH UCZNIÓW

  Z KLAS 4-7 ORAZ I-II GIMNAZJUM

  DO UDZIAŁU W KONKURSIE ŚWIĄTECZNYM PT.

  NAJPIĘKNIEJSZE OZDOBY WIELKANOCNE

  - STROIKI, WIANKI, KOSZYCZKI-

   

  W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH WIEKOWYCH

  KOMISJA KONKURSOWA PRZYZNA DYPLOMY ORAZ

  NAGRODY RZECZOWE ZA I, II, III MIEJSCE

  Stroiki wielkanocne - Obrazek 1

  GOTOWE, PODPISANE PRACE (IMIĘ, NAZWISKO, KLASA)

  NALEŻY PRZYNIEŚĆ DO SALI 88, DO 26 MARCA 2018R.

   

  SĄDZIMY, ŻE WARTO KONTYNUOWAĆ PIĘKNĄ TRADYCJĘ RĘKODZIEŁA LUDOWEGO, PIELĘGNUJĄC DZIEŁO NASZYCH PRZODKÓW

 • 13.03.2018

  EUROPEJSKI QUIZ FINANSOWY

  2018

   

  Do uczestnictwa w Europejskim Quizie Finansowym zostały zaproszone szkoły podstawowe (klasy VII) i klasy gimnazjalne (klasy II). Uczestnikami Konkursu byli uczniowie w wieku 13-15 lat.  Konkurs składa się z trzech etapów.

  Oto wyniki:

  Etap szkolny (zakończony 28 lutego 2018 r.)

  - W etapie szkolnym EQF uczestniczyło 8012 uczniów z 220 szkół w całej Polsce.

  - Do Finału Krajowego zostało zgłoszoncyh 572 finalistów - 1144 uczniów

   W etapie szkolnym wzięli udział uczniowie klasy 7b i IIb.

 • UWAGA !

  Rodzice dzieci zakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym do oddziału przedszkolnego, proszeni są o złożenie do 21 marca 2018 pisemnego potwierdzenia woli zapisu dziecka do w/w oddziału.  Niezłożenie w terminie potwierdzenia woli będzie równoznaczne z rezygnacją  z zapisu dziecka do oddziału przedszkolnego.

   

  Dnia 26 marca 2018 zostanie opublikowana lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2018/2019.

  POTWIERDZENIE_WOLI_PRZYJECIA.docx

 • Wojewódzki Konkurs Mitologiczny

   

    15 marca 2018 r. nastąpiło podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Mitologicznego, który po raz szósty zorganizował Zespół Szkół Urszulańskich we Wrocławiu. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z terenu Województwa Dolnośląskiego.

    Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach – literackiej, czyli testu wiedzy z zakresu mitologii greckiej i rzymskiej, oraz plastycznej. Uczniowie biorący udział w konkursie plastycznym mieli wykonać pracę na temat „Wokół wojny trojańskiej.”

 •                                  

   

  UCZNIOWIE Z PRUSIC LAUREATAMI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „POLSKA INNOWACYJNA”

   

   

                                            UCZNIOWIE Z PRUSIC LAUREATAMI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „POLSKA INNOWACYJNA” - Obrazek 1                                       UCZNIOWIE Z PRUSIC LAUREATAMI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „POLSKA INNOWACYJNA” - Obrazek 2

  W lutym uczniowie klas 4-7 wzięli udział w wojewódzkim konkursie, pn. „Polska innowacyjna”. Organizatorem był Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej we Wrocławiu. Zadanie uczestników polegało na stworzeniu autorskiej pracy plastycznej w temacie Polska innowacyjna. Praca konkursowa miała przedstawiać osiągnięcia Polski i Polaków w zakresie innowacji, odkryć i wynalazków, np. łazik marsjański, kamizelkę kuloodporną, spinacz biurowy. Format i technika prac były dowolne.

 • Udział uczniów  naszej szkoły  w uroczystościach upamiętniającej

   80. rocznicę ogłoszenia Prawd Polaków spod Znaku Rodła

   

   

       Dnia 04 marca 2018 r. Poczet Sztandarowy  Szkoły Podstawowej im H. Sienkiewicza w Prusicach : Gracjan Cybuch, Daria Piwowarczyk i Daniela Piwowarczyk oraz Szkoły Podstawowej w Piotrkowicach i opiekunkami Wiolettą Drząszcz, Edytą Skalską, Ewą Pięt i Beatą Krasuską uczestniczyli  we Wrocławiu w uroczystościach upamiętniającej  80. rocznicę ogłoszenia Prawd Polaków spod Znaku Rodła. Patronat organizacyjny  nad naszą szkołą objęła pani dyrektor  Dorota Borowiecka .Wydarzeniu w tym roku towarzyszyło hasło: „Na Prawdach Polaków oparci, wielkość budujemy, wielkość, którą młodymi oczami widzimy”.

 • Uroczyste

   podsumowanie Roku Kościuszkowskiego-

    „Kościuszko w oczach współczesnych i pamięci

  potomnych”

   

          Z okazji ogłoszenia Roku  2017 Rokiem Tadeusza Kościuszki,    

  uczniowie naszej szkoły chcieli  w szczególny sposób podkreślić naszą dumę i radość  z posiadania tak znamienitego Polaka. W związku z tym dnia 09. marca 2018 roku w naszej szkole odbyło uroczyste podsumowanie Roku Kościuszkowskiego. W wyjątkowy nastrój już na samym początku wprowadziła wszystkich swoim śpiewem  Martynka Mikiewicz, która wykonała piosenkę pt. „Wszystko ma swój czas.”

liczba odwiedzin: 880442


Logowanie

Nazwa użytkownika:
Hasło:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać

Wiadomości

Galeria zdjęć

Sobota 24.03.2018

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Prusicach
  ul. Żmigrodzka 43
  55 - 110 Prusice
 • (71)3126211

Galeria zdjęć