Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Prusicach
  ul. Żmigrodzka 43
  55 - 110 Prusice
 • (71)3126211

Nawigacja

Mapa

Nasze filmy

 • Wycieczka klasy 5a do Pietrowic Małych

   

    20 października 2017 r. uczniowie klasy 5a, pod opieką wychowawczyni oraz rodziców, wyruszyli na pieszą wycieczkę do Pietrowic Małych.

  Mimo mgły i rosy, piątoklasiści dziarskim krokiem wyruszyli o 900 do pobliskich Pietrowic, aby w miłym gronie spędzić te ostatnie ciepłe jesienne chwile. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców mogliśmy rozpalić ognisko, upiec kiełbaski i chlebek, zjeść trochę słodkości i zażyć duuuużo ruchu na świeżym powietrzu.

 • 12.10.2017

  11 października uczniowie klas 5-7 Szkoły Podstawowej w Prusicach przystąpili do XV Dolnośląskiego Konkursu zDolny Ślązaczek. Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami z języka polskiego i matematyki. Konkurs rozpoczął się o godzinie 10 i trwał 60 minut.

  Ilość zadań z języka polskiego -10, a z  matematyki 12.  Ilość punktów do zdobycia to 30. Nad przebiegiem konkursu czuwały panie: Anna Karczowska i Dorota Powązka-Baranowska.

  Do konkursu przystąpiło 11 uczniów: Elżbieta Utko (5a), Sandra Boruszewska (6a), Weronika Karczowska (7b), Oliwia Musielak (7b), Olivia Bojarun (6a), Nela Bojarun (6a), Amelka Malec (7c), Zofia Sarnecka (6a), Łukasz Miara (7c), Michał Orfin (7b), Emil Woźniak (6b). Najlepszym w szkole okazał się Michał Orfin z klasy 7b, który zdobył 20 pkt.

 • 16 października o godzinie 11 klasy 3 i 4 SP w Prusicach wzięły udział w spotkaniu autorskim z pisarzem, dziennikarzem, detektywem, reporterem, organizatorem wypraw i szkół przetrwania i instruktorem survivalu - Krzysztofem Petkiem. Spotkanie odbyło się w Multitece
  w Prusicach. Pan Krzysztof opowiedział uczniom o swojej pracy, wyprawach w najodleglejsze zakątki świata, zaprezentował ciekawe zdjęcia z podróży. Na koniec odpowiedział na pytania dzieci i złożył autografy w książkach. Autor promował swoje nowe opowiadanie detektywistyczne dla dzieci pt.: „Spokojne wakacje". Podarował jedną książkę z autografem uczniom SP w Prusicach. Książka została przekazana do naszej szkolnej biblioteki. Spotkanie odbyło się w ramach promocji czytelnictwa w naszej szkole.

 • 17.10.2017

  We wtorek 17.10.2017 r. uczniowie klas 5, 6, 7, II i III wzięli udział w realizacji autorskiego programu wychowawczo - profilaktycznego o nazwie: „Znajdź pomysł na siebie”. Program obejmował m.in. konkursy, skecze, prezentacje oraz koncert członków zespołu Full Power Spirit.

  W trakcie 100 minutowego spotkania prowadzący - niekiedy w żartobliwy sposób – próbowali sprawdzić, gdzie dziś warto szukać: szacunku, miłości i akceptacji, bo m. in. w tych trzech wartościach można ująć słowo „szczęście”.

 • 10.10.2017

  Wybory do Samorządu Uczniowskiego Małych i Dużych

   

      10 października 2017 r. uczniowie klas 4-7 SP i II-III Gimnazjum w Prusicach wzięli udział w powszechnych wyborach do Samorządu Uczniowskiego.

      Swoje kandydatury zaproponowali Igor Puknel i Flip Tatara z klasy 4b, Radosław Roguszczak z klasy 7b, Zuzanna Fajer z klasy 7a oraz Nikola Cetera z klasy IIIa.

      W wyniku tajnego głosowania do prezydium Samorządu Uczniowskiego dostali się Radosław Roguszczak, który zdobył 107 głosów, Nikola Cetera z sumą 106 głosów, Filip Tatara, który uzyskał poparcie u 28 osób oraz Zuzanna Fajer z 26 głosami.

 • Spektakl z okazji Dnia Nauczyciela

   

         16 października 2017 r. Szkolne Koło Teatralne zaprosiło społeczność uczniowską, grono pedagogiczne oraz gości na spektakl pt. „Jak reforma oświaty do szkoły trafiła”.

          Młodzi aktorzy przenieśli widzów do świata starożytnej Grecji, aby pokazać, że to Prometeusz stworzył pierwszego nauczyciela. Oczywiście bogowie olimpijscy mieli w tym przedsięwzięciu duży udział – Atena podzieliła się z nauczycielem swą wiedzą, Afrodyta urodą, Hera dała trochę uporu, Artemida odwagi, Apollo słuch muzyczny, a Hestia ciepła.

 • 13.10.2017

  Samorząd świętuje Dzień Edukacji Narodowej

   

    13 października 2017 r. Samorząd Uczniowski Małych i Dużych postanowił wyrazić swą wdzięczność wszystkim pracownikom Szkoły Podstawowej w Prusicach.

    W tym uroczystym dniu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, pod czujnym okiem opiekunek, pań Moniki Janickiej i Barbary Sołowczuk – Fiszer, wręczyli dyrekcji, nauczycielom i pracownikom obsługi soczyste jabłuszka i gruszki wraz z najlepszymi życzeniami.

        Anna Karczowska

 • 25.09.2017

  Dnia 22 września uczniowie z klasy 4b i 7c Szkoły Podstawowej w Prusicach uczestniczyli w niecodziennej lekcji historii z zakresu kultury łużyckiej na ziemiach polskich. Pod czujną opieką Pani Wiolety Drząszcz, Pani Ewy Szustak-Leszczyńskiej oraz  Pani Blanki Jakubowskiej odbyła się bowiem tego dnia wycieczka do Biskupina. Bardzo pomocni podczas wyjazdu edukacyjnego okazali się towarzyszący dzieciom rodzice.                              
   Biskupin to zrekonstruowana osada  łużycka z ok. VIII w. p.n.e. Ten  dobrze utrzymany rezerwat archeologiczny  znany jest w  całej Europie Środkowej.  Jego  zaletą jest pokazywanie tzw. „żywej historii”. We wrześniu dodatkową atrakcją  tego muzeum na świeżym powietrzu jest  odbywający się cyklicznie festyn.                                      
  Uczniowie  z  naszej szkoły  mieli przyjemność uczestniczyć w tegorocznej imprezie pod tytułem „Bogowie Wojny”.  Oprócz tradycyjnego zwiedzania, oraz rejsu po Jeziorze Biskupińskim, dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały pokazy walk przeprowadzanych przez grupy rekonstrukcyjne  przybyłe z całej Europy.  Ponadto z wielką chęcią przechadzały się wśród licznych straganów rękodzielniczych.  
     

 • Wiktoria  Wójcik i Filip Lichtarski uczestnikami uroczystych  obchodów  „Święta Piastów Śląskich” we Wrocławiu
          Dnia 10  października 2017 roku uczniowie naszej szkoły Wiktoria Wójcik z klasy VII c oraz  Filip  Lichtarski  z klasy VI a pod opieką pani Wioletty Drząszcz  oraz  rodziców pani Kamili Lichtarskiej i pani Agnieszki Wójcik  uczestniczyli  we wrocławskim  Ratuszu w obchodach  „Święta Piastów Śląskich”. Z ogromnym zainteresowaniem wysłuchaliśmy wykładu nt. Insygniów Koronacyjnych, który wygłosił Adam Orzechowski. Wszyscy byliśmy  także pod wielkim wrażeniem ekspozycji zrekonstruowanych insygniów koronacyjnych Władysława Łokietka. Nie zabrakło również  wyjątkowej oprawy muzycznej.
       W wielkim skupieniu  wysłuchaliśmy nastrojowej muzyki w wykonaniu  licealistki  szkoły muzycznej klasa gitary p. Marka Zielińskiego. Na tą szczególną okoliczność nasi   uczniowie otrzymali  pamiątkowe książki historyczne  waz z autografem p. Adama Orzechowskiego.
         Obchody  „Święta Piastów Śląskich ”to  inicjatywa Fundacji Korony Polskiej oraz Stowarzyszenia Zdrowa Rodzina . To projekt o charakterze społeczno-historycznym, który  miał  na celu przybliżenie mieszkańcom Śląska, a w szczególności młodzieży szkolnej i akademickiej, dziejów pierwszej dynastii polskiej, której panowanie wywarło przemożny wpływ na losy polskiej państwowości, a najdłużej trwało właśnie na Śląsku.
       Patronat honorowy nad obchodami „Święta Piastów Śląskich” objęli: Wojewoda Dolnośląski- Paweł Hr

 • 11 października 2017 w klasach 1-3 na długiej przerwie z inicjatywy MSU została przeprowadzona akcja ,,Malujemy nasze Panie”

  • Klasy 1 malowały swoje wychowawczynie - 1a - K. Prucnal, 1b - V. Olszewską, 1c - D.Grabowską
  • Klasa 2a- pierwsza grupa malowała swoją wychowawczynię - M. Lisowską, a druga grupa Panią K. Szenfeld.
  • Klasa 2b- pierwsza grupa malowała swoją wychowawczynię - M. Guzik, a druga grupa Panią B. Budzińską.
  • Klasa 3a- pierwsza grupa malowała swoją wychowawczynię – E. Pięt,
liczba odwiedzin: 627647


Logowanie

Nazwa użytkownika:
Hasło:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać

Wiadomości

Galeria zdjęć

Niedziela 22.10.2017

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Prusicach
  ul. Żmigrodzka 43
  55 - 110 Prusice
 • (71)3126211

Galeria zdjęć